Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME
PASURIA E DEKLARIMIT FILLESTAR

TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2017
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe ShpėrblimetTė ardhura neto nga paga dhe pagesa tė tjera nga Kuvendi pėr vitin 2017, shuma 1 993 386 lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės FamiljareBashkėshorti, Z. Ilir Metaj, tė ardhura nga paga dhe pagesa tė tjera nga Kuvendi pėr vitin 2017, shuma 1 720 734 lekė. Bashkėshorti, Z. Ilir Metaj, tė ardhura nga paga neto nė Presidencė pėr vitin 2017, shuma 982 830 lekė. Bashkėshorti, Z. Ilir Metaj, tė ardhura tė tjera nga Presidenca pėr vitin 2017, shuma 2 500 euro.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė Tretė
1) Tė ardhura nga shitja e njė apartamenti banimi ndėrtuar nga 'Agi Kons' sh.p.k, me sip. 101 m2 nė vlerėn 55 550 euro. Janė arkėtuar 48 333 euro, mbeten pėr t'u arkėtuar 5 550 euro.
2) Tė ardhura nga shitja e njė apartamenti banimi ndėrtuar nga 'Agi Kons' sh.p.k, me sip. 166.2 m2 nė vlerėn 58 806 euro. Janė arkėtuar 54 190 euro, mbeten pėr t'u arkėtuar 2 940 euro.
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Gjendja e llogarisė bankare nė emėr tė deklarueses dhe vajzės, Znj. Bora Meta, shtesė 8 037 lekė.
2) Gjendja e llogarisė bankare nė Credins Bank, pakėsim 131 053 euro.
3) Gjendja e llogarisė bankare nė Credins Bank, 140 000 GBP, (paund), konvertuar nga llogaria nė euro nė po kėtė bankė vetėm me tė drejtė pagese pėr shkollėn pėr vajzėn Znj. Bora Metaj dhe djalin, Z. Besar Metaj.
4) Djali, Z. Besar Metaj, overdraft nė Credins Bank pėr kartė krediti, detyrimi i mbetur pashlyer, 264 239 lekė.
5) Bashkėshorti, Z. Ilir Metaj, gjendja e llogarisė bankare nė Credins Bank, pakėsim 538 824 lekė.
6) Bashkėshorti, Z. Ilir Metaj, gjendja e llogarisė bankare nė Credins Bank nė emėr tė tij dhe djalit, Z. Besaj Metaj, shtesė 1 702 lekė.
7) Bashkėshorti, Z. Ilir Metaj, overdraft nė bankėn Credins pėr Visa Card, detyrimi i mbetur pashlyer, 106 954 lekė.
8) Vajza, Znj. Bora Metaj, gjendja e llogarisė bankare, shtesė nga komisionet bankare, 71 euro.
9) Vajza, Znj. Bora Metaj, overdraft nė bankėn Credins pėr Visa Card, detyrimi i mbetur pashlyer, 210 208 lekė.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2017
Pėrshkrim shpenzimi
Nuk ka