Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME


TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2014
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe Shpėrblimet
1) Tė ardhura nga paga si ambasador nė Madrid, (1 janar - 1 tetor
2014), 16 686 euro.
2) Tė ardhura nga pagesa pas transferimit dhe leja e zakonshme, 144 000 lekė.
3) Tė ardhura nga paga si ambasador nė Kopenhagen nė muajin dhjetor, 1 844 euro.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Djali, Besart Robo, tė ardhura nga paga si inxhinier projektesh nė Mbretėrinė e Bashkuar, 65 000 stėrlina britanike.
2) Djali, Besart Robo, kuota pėr apartament nė Poloni gjatė vizitave atje, 3 450 stėrlina britanike.
3) Djali, Besart Robo, dieta ditore pėr ditėt e shpenzuara nė Poloni, 1 500 stėrlina britanike.
4) Djali, Besart Robo tė ardhura nga qiraja, 8 400 stėrlina britanike.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Djali, Besart Robo, pronar i njė automjeti “Toyota”, 2 100 sterlina britanike.
2) Djali, Besart Robo, gjendja e llogarisė bankare nė “HSBC”, shtuar me 10 000 sterlina britanike.
6) Djali, Besart Robo, kredi bankare, detyrimi financiar i pashlyer 60 346 sterlina britanike.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2014
Pėrshkrim shpenzimi
Nuk ka