Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME


TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2013
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe ShpėrblimetPaga si Ambasador nė Emiratet e Bashkuara Arabe nė vlerėn 29 271 dollar.
Tė ardhura nga BonuseDieta nga udhėtimet brenda dhe jashtė vendit nė vlerėn 3 046 dollar.
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieQira banese nė vlerėn 360 000 lekė.
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės FamiljareBashkėshortja paga si Financiere nė Ambasadėn Shqiptare nė Emiratet e Bashkuara Arabe nė vlerėn 3 618 dollar.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion111%
Tė tjera
1) Detyrime tė papaguara nė vlerėn 8 400 euro pėr studime universitare nė Spanjė tė vajzės.
2) Detyrime tė papaguara nė vlerėn 5 400 euro si pagesė pėr konviktin gjatė studimeve tė vajzės nė Spanjė.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2013
Pėrshkrim shpenzimi

1) Detyrime tė paguara nė vlerėn -8 400 euro pėr studime universitare nė Spanjė tė vajzės.
2) Detyrime tė paguara nė vlerėn -4 790 euro si pagesė pėr konviktin gjatė studimeve tė vajzės nė Spanjė.