Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME


TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2017
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe Shpėrblimet
1) Tė ardhura nga paga dhe shpėrblimet si deputet, 2 298 400 lekė.
2) Tė ardhura nga shpėrblimet nga puna si pedagog i jashtėm nė Fakultetin e Shkencave tė Natyrės, Universiteti i Tiranės, 97 500 lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritTė ardhura si honorare nga botimi i teksteve mėsimore, 145 000 lekė.
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Bashkėshortja, Znj. Edlira Baraj, tė ardhura nga paga dhe shpėrblimet si pedagoge nė Universitetin Politeknik tė Tiranės dhe si pedagoge e jashtme nė Universitetin "Marin Barleti", 1 617 500 lekė.
2) Bashkėshortja, Znj. Edlira Baraj, tė ardhura nga shpėrblimet nga puna si konsulente e kompanisė 'ALBAVIA', 165 000 lekė.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Gjendja e llogarisė bankare nė Bankėn Credins, shtesė 20 986 lekė.
2) Gjendja e llogarisė bankare nė BKT, shtesė 81 200 lekė.
3) Gjendja e llogarisė bankare nė Bankėn Raiffeisen, pakėsim 866 000 lekė.
4) Gjendja e llogarisė bankare nė Bankėn Intesa San Paolo, shtesė 195 euro, pjesa takuese 50 %.
5) Gjendja e llogarisė bankare nė Bankėn Raiffeisen, e pėrbashkėt me vajzėn, Znj. Erlisa Baraj, shtesė 18 000 paund. Kėto tė ardhura janė pėrfituar si kėst nga shitja e apartamentit tė blerė nė emėr tė vajzės nė njė kohė qė vlera totale e shitjes ėshtė 55 000 euro.
6) Bashkėshortja, Znj. Edlira Baraj, gjendja e llogarisė bankare nė Bankėn Raiffeisen, pakėsim 480 euro.
7) Bashkėshortja, Znj. Edlira Baraj, gjendja e llogarisė bankare nė Bankėn Raiffeisen, shtesė 143 800 lekė.
8) Bashkėshortja, Znj. Edlira Baraj, gjendja e llogarisė bankare nė BKT, shtesė 80 100 lekė.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2017
Pėrshkrim shpenzimi
Shpenzime nė emėr tė vajzės, Znj, Erlisa Baraj pėr blerjen e nė apartamenti me sip. 77 m2 nė Vlorė. Janė paguar dy kėste pėr llogari tė 'ANSI' sh.p.k nga llogaria nė lekė nė Bankėn Raiffeisen dhe llogaria nė lekė nė Bankėn Credins pėrkatėsisht 1 200 000 lekė dhe 950 000 lekė.