Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME


TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2016
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe ShpėrblimetTė ardhura nga paga dhe pėrfitimet nė funksionin e deputetit, 2 439 652 lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesTė ardhura nga interesat e obligacioneve, 1 987 943 lekė.
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritTė ardhura nga pagesa pėr tė drejtėn e autorit nga UET, 3 000 000 lekė.
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Bashkėshortja, tė ardhura nga puna si notere, 3 883 093 lekė.
2) Vajza, tė ardhura nga qira ambjenti nė Korcė, 2 040 000 lekė.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion304%
Tė tjera
1) Gjendje llogari bankare mė 31 dhjetor 1 396 849 lekė, pakėsuar me 2 827 730 lekė.
2) Gjendje llogari obligacioni blerė me ankandin e datės 05.11.2014, pakėsuar me 29 000 000 lekė pasi janė shitur nga banka mė 23.08.2016 dhe janė konvertuar nė 239 699 dollar.
3) Gjendje depozitė bankare mė 31 dhjetor 6 240 euro, pakėsuar me 5 885 euro.
4) Gjendje llogari bankare mė 31 dhjetor 6 595 euro, pakėsuar me 569 euro.
5) Gjendje llogari bankare mė 31 dhjetor 10 dollarė, pakėsuar me 18 dollar nga konvertimet nė funksion tė investimit nė Obligacione nė dollar.
6) Gjendje llogari obligacione bankare shtuar me 300 000 dollar, prej emetimit mė 23.08.2016 tė 30 obligacioneve 7-vjecare me vlerė nominale 10 000 dollar dhe interes 5% sipas kuponave 6-mujore.
7) Gjendje llogari bankare mė 31 dhjetor 2 660 844 lekė, shtuar me 1 648 091 lekė.
8) Bashkėshortja, gjendje llogari bankare mė 31 dhjetor, 350 000 lekė.
9) Vajza, gjendje llogari bankare mė 31 dhjetor, 5 438 lekė, pakėsuar me 519 421 lekė.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2016
Pėrshkrim shpenzimi

1) Shlyer nė vitin 2016 -288 000 lekė pėr kredi pėr banim me kėst mujor 24 000 lekė dhe interes 1%. Detyrimi I mbetur mė 31 dhjetor ėshtė 2 013 796 lekė.
2) Bashkėshortja, shlyer nė vitin 2016 -282 078 lekė pėr kredi bankare marrė mė 23.06.2014 me afat shlyerje 4 vjet dhe interes 16%. Detyrimi I mbetur mė 31 dhjetor ėshtė 537 288 lekė.