Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME


TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2016
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe ShpėrblimetTė ardhura nga paga dhe pėrfitimet nė funksionin e deputetit, 2 321 474 lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieTė ardhura nga qira ap., 5 600 euro dhe 9 300 dollar.
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Bashkėshortja zonja Najada Hamzaj tė ardhura nga paga si pedagoge pranė Universitetit tė Arteve 1 321 630 lekė.
2) Bashkėshortja tė ardhura nga aktivitet privat, piktura dhe design interior, dhe interesa bankare, 18 504 euro.
3) Vajza tė ardhura nga interesa depozitė bankare 53 euro.
4) Vajza dhuratė nga gjyshja nga e ėma, 500 000 lekė, para kėto tė cilat gjyshja i ka pėrfituar nga kompensimi i pronave.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion181%
Tė tjera
1) Gjendje llogari rrjedhėse, shtuar me tė ardhura nga paga 38 696 lekė.
2) Bashkėshortėt blerė me kontratė shitje tė datės 15.04.2016 njė ap dhe garazh me sip. 123.17 m2 dhe 12.5 m2 nė Tiranė 160 000 euro, financuar me kredi pėr vlerėn 65 000 euro, nga llogari bankare e bashkėshortes pėr vlerėn 55 000 euro dhe mbetur pashlyer vlera 40 000 euro ndaj shoqėrisė ndėrtuese.
3) Gjendje llogari rrjedhėse, shtuar me tė ardhura nga qiradhėnie ap. mėsipėrm 1 256 euro.
4) Gjendje llogari rrjedhėse, shtuar me tė ardhura nga qiradhėnie ap. mėsipėrm 5 210 dollar.
5) Gjendje llogarisė bankare tė vajzės shtuar me 3 023 euro, ndėr tė cilat 53 euro janė nga interest bankare dhe 2 970 euro janė dhuratė nga gjyshja.
6) Detyrime tė papaguara nė vlerėn 40 000 euro ndaj shoqėrisė ndėrtuese pėr blerje ap. dhe garazh.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2016
Pėrshkrim shpenzimi

1) Shlyer nė vitin 2016 vlera -284 522 lekė pėr kredi pėr strehim me principal 5 000 000 lekė dhe afat shlyerje deri mė 29.05.2024. Mė 31 dhjetor mbeten pa shlyer dhe 1 881 070 lekė.
2) Shlyer nė vitin 2016 vlera -5 265 euro pėr kredi pėr blerje ap. dhe garazh me principal 65 000 euro dhe kėst mujor fillestar 658 euro i cili ndryshon nė muajin Maj 2017. Mė 31 dhjetor mbeten pa shlyer dhe 61 427 euro.