Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME


TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2017
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe ShpėrblimetTė ardhura nga paga si deputet pranė Kuvendit tė Shqipėrisė, 2 568 766 lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės FamiljareNuk ka
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Kredi bankare marrė nė Raiffeisen Bank pėr blerje makine nė shumėn 2 162 000 lekė. Detyrimi i shlyer, 262 170 lekė, detyrimi i mbetur pashlyer, 1 585 603 lekė.
2) Overdraft marrė nė Bankės Credins nė shumėn 350 000 lekė. Detyrimi i shlyer, 180 000 lekė, detyrimi i mbetur pashlyer, 170 000 lekė.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2017
Pėrshkrim shpenzimi

1) Shpenzime pėr vitin 2017 pėr kredinė bankare marrė nė Raiffeisen Bank pėr blerje makine, 262 170 lekė.
2) Shpenzime pėr vitin 2017 pėr overdraftin marrė nė Bankės Credins, 180 000 lekė.