Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME
PASURIA E DEKLARIMIT FILLESTAR

TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2017
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe ShpėrblimetTė ardhura nga paga dhe pėrfitimet e tjera financiare pėr vitin 2017, shuma 2 417 019 lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės FamiljareBashkėshortja, Znj. Mirela Marto, tė ardhura si financiere nė 'ANSIG', 890 000 lekė.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Pronar me 100 % i njė apartamenti me sip. 132.4 m2, Tiranė, vlera 7 500 000 lekė. Ap. ėshtė blerė mė 29.03.2002 nėpėrmjet njė kredie bankare 5 000 000 lekė.
2) Pronar me 100 % i njė apartamenti me sip. 88.5 m2 dhe garazh me sip 15 m2 siguruar nėpėrmjet njė kontrate shkėmbimi me dt. 15.07.2013, vlera 5 188 500 lekė.
3) Pronar i 50 % tė njė trualli me sip. 300 m2 dhe ndėrtimi me sip 70 m2, pėrfituar si trashėgimi.
4) Pronar i 50 % tė njė tokė bujqėsore me sip. 24 000 m2, pėrfituar si trashėgimi.
5) Pronar i njė automjeti tip 'Peugeot 308', blerė mė 03.12.2009 me kursime familje, vlera 13 900 euro.
6) Kredi bankare marrė nė Bankėn e Kursime mė 29.03.2000 me afat 25 vjet nė shumėn 5 000 000 lekė pėr blerje apartamenti me interes 3 %. Detyrimi i shlyer 284 440 lekė, detyrimi i mbetur pashlyer, 1 832 798 lekė.
7) Kredi konsumatore marrė nė Tirana Bank mė 01.09.2015 me afat 5 vjet nė shumėn 700 000 lekė me normė interesi 15 %. Detyrimi i shlyer 172 067 lekė, detyrimi i mbetur pashlyer 423 655 lekė.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2017
Pėrshkrim shpenzimi

1) Shpenzime pėr vitin 2017 pėr shlyerjen e kredisė bankare marrė nė Bankėn e Kursime mė 29.03.2000, shuma 284 440 lekė.
2) Shpenzime pėr vitin 2017 pėr kredinė konsumatore marrė nė Tirana Bank mė 01.09.2015, shuma 172 067 lekė.