Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME

PASURIA E DEKLARIMIT FILLESTAR 2013

Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Pasuri tė paluajtshme
1) Apartament me sip. 132.4 m2, nė Rr. "Elbasanit", Tiranė, me vlerė 7 500 000 lekė, blerė nėpėrmjet njė kredie bankare 5 000 000 lekė dhe kursimeve personale 2 500 000 lekė. Zotėrim 100% i Z. Marto.
2) Apartament me sip. 110 m2 dhe garazh me sip 15 m2, nė Sarandė, siguruar nėpėrmjet njė KONTRATĖ SHKĖMBIMI. Nuk specifikohet vlera e apartamentit dhe objekti qė ėshtė shkėmbyer nė favor tė apartamentit. Zotėrim 100% i Z. Marto.
3) Truall me sip. 300 m2 dhe ndėrtim me sip 70 m2, nė Delvinė, pėrfituar me trashėgimi. Nuk specifikohet vlera pėrkatėse. Zotėrim 50% i Z. Marto.
4) Tokė bujqėsore me sip. 24 000 m2, pėrfituar me trashėgimi. Nuk specifikohet zona dhe vlera pėrkatėse. Zotėrim 50% i Z. Marto.
Likuiditete (Depozita, Cash, Llogari rrjedhėse, Debi-Kredi, Karta krediti/debiti)
1) Kredi bankare me vlerė 2 764 450 lekė, marrė nė vitin 2000 pėr blerje apartamenti.
2) Likujditete tė krijuara nė vitin 2012 nga paga si Drejtor i Burimeve Njerėzore nė firmėn "Alumil" sh.p.k. 2 444 869 lekė.
3) Likujditete tė krijuara nė vitin 2012 nga tė ardhurat si anėtar i Kėshillit tė Bashkisė Tiranė 204 000 lekė.
4) Likujditete tė krijuara nė vitin 2012 nga bashkėshortja me tė ardhurat nga paga si financiere pranė firmės "Saluga" sh.p.k. 315 000 lekė.
Automjete
1) Automjet me vlerė 13 900 euro, blerė me kursimet personale. Zotėrim 100% i Z. Marto.
Sende me vlerėNuk ka
Tituj Financiarė (Bono thesari, obligacione, letra me vlerė, fonde sigurie, aksione nė bursė, shėrbime financiare tė parapaguara)Nuk ka
DhurataNuk ka
Tė tjeraNuk ka

TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2016
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe ShpėrblimetTė ardhura nga paga dhe pėrfitime tė tjera financiare si deputet, 2 742 766 lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės FamiljareBashkėshortja, tė ardhurat nga paga si financiere pranė Ansig, 976 473 lekė.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion100%
Tė tjeraNuk ka


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2016
Pėrshkrim shpenzimi

1) Shlyer nė vitin 2016 -284 528 lekė pėr kredi pėr blerje ap. banimi marrė mė 29.03.2000 me principal 5 000 000 lekė, afat shlyerje 25 vjet dhe interes 3%. Mbeten papaguar mė 31 dhjetor 2 040 261 lekė.
2) Shlyer nė vitin 2016 vlera -176 760 lekė pėr njė kredi konsumatore marrė mė 01.09.2015 me principal 700 000 lekė, afat shlyerje 5 vjet dhe interes 15%. Mbeten papaguar mė 31 dhjetor 555 056 lekė.