Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME

PASURIA E DEKLARIMIT FILLESTAR 2013

Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Pasuri tė paluajtshme
1) Shtėpi banimi me 450 m2 sip. truall dhe 589 m2 sip. banimi, vlerė 11 500 000 lekė, ndėrtuar nė vitet 1992-1995. Shtėpia ėshtė financuar me tė ardhurat e siguruara nga shitja e apartamentit tė pėrfituar nga procesi i privatizimit plus tė ardhurat e pjestuara nga shitja e shtėpisė sė prindėrve tė bashkėshortes si edhe kredisė bankare.
2) Tokė me sip. 440 m2, nė rrethin e Sarandės, me vlerė 264 000 lekė, blerė me tė ardhurat familjare.
3) Apartament me vlerė 330 000 dollarė nė Boston, SHBA, blerė me tė ardhurat familjare dhe tė ardhurat nga investimet.
4) Apartament me sip. 158 m2 nė Sarandė.
5) Dyqan me sip. 99 m2, nė Sarandė, me vlerė tė paspecifikuar.
6) Znj. Jona Marashi, shtėpi banimi me vlerė 168 700 dollarė, pjesa nė bashkėpronėsi ėshtė 25%, blerė nėpėrmjet tė ardhurave tė bashkėpronarėve dhe kredisė bankare.
Likuiditete (Depozita, Cash, Llogari rrjedhėse, Debi-Kredi, Karta krediti/debiti)
1) Gjendja e llogari bankare totale 535 323 lekė.
2) Gjendja e llogarive bankare 4 111 dollarė.
3) Gjendja e llogarive bankare 2 741 euro.
4) Kartė krediti minus 2 945 euro.
5) Kredi pėr blerje apartamenti pėr motrėn 39 009 euro.
6) Bashkėshortja, Znj. Greta Angjeli, zotėron depozitė bankare me vlerė 378 000 dollarė, krijuar nga tė ardhurat familjare.
7) Znj. Angjeli ka llogari bankare me gjendje 5 851 dollarė., krijuar me tė ardhurat nga paga dhe investimet.
8) Znj. Angjeli ka llogari bankare me gjendje 1 337 euro, krijuar me tė ardhurat nga paga dhe investimet.
9) Znj. Angjeli ka llogari bankare me gjendje 197 206 lekė, krijuar me tė ardhurat nga paga dhe investimet.
10) Znj. Angjeli ka fond pensioni privat 524 135 lekė.
11) Znj. Angjeli deklaron krediedhėnie me vlerė 21 132 599 lekė, pa specifikuar afatin kohor dhe normėn pėrkatėse tė interesit.
12) Znj. Jona Marashi, ka llogari bankare me vlerė totale 52 162 dollarė, krijuar nga tė ardhurat familjare.
13) Znj. Jona Marashi ka kredi bankare me vlerė 95 000 dollarė, marrė pėr blerje shtėpi banimi.
14) Znj. Jona Marashi ka kredi me vlerė 21 000 dollarė, marrė pėr shkollimin nė nivel master.
Automjete
1) Z. Angjeli zotėron automjet me vlerė 50 915 dollarė, blerė nga tė ardhurat familjare.
2) Znj. Jona Marashi zotėron dy automjete, njėri me vlerė 26 800 dollarė, blerė nėpėrmjet qirasė financiare dhe tjetri me vlerė 28 000 dollarė, blerė nga tė ardhurat familjare.
Sende me vlerėNuk ka
Tituj Financiarė (Bono thesari, obligacione, letra me vlerė, fonde sigurie, aksione nė bursė, shėrbime financiare tė parapaguara)Z. Angjeli deklaron si pasuri OJF-nė Qendra Mesdheu, Universiteti Mesdhetar i Shqipėrisė, me vlerė 100 000 lekė.
DhurataNuk ka
Tė tjeraNuk ka

TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2016

Notice: Undefined index: Mesdheu-Education in /home/spending/application/views/scripts/moneypower/view.phtml on line 715
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe Shpėrblimet
1) Tė ardhura nga paga dhe pėrfitime tė tjera financiare si deputete, 2 545 441 lekė.
2) Tė ardhura nga mėsimdhėnie pranė Shkolla e Lartė Private Mesdhetare e Shqipėrisė, 2 046 120 lekė.
3) Tė ardhura nga mėsimdhėnie nė UNS Maqedoni, 4 000 dollar.
4) Tė ardhura nga udhėheqje tė mbrojtjeve shkencore nė Kolegjin Iliria Kosovė, 2 300 euro.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshTė ardhura nga anėtarėsia nė Akademinė e Shkencave, 510 000 lekė.
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritTė ardhura nga botimi i librit Financat e Shqypnisė, 221 872 lekė.
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Bashkėshortja, tė ardhura nga Shkolla e Lartė Private Mesdhetare e Shqipėrisė, 1 759 061 lekė.
2) Bashkėshortja, tė ardhura nga AAEF-ja Albanian American Enterprise Fund profitshare, 134 798 dollarė.
3) Bashkėshortja, tė ardhura si Ekspert Kontabėl, 426 000 lekė.
4) Bashkėshortja, tė ardhura nga Benisa Consulting Inc., 2 823 dollarė.
5) Bashkėshortja, tė ardhura nga ripagesa e plotė e kredisė akorduar UMSH-sė, 18 205 euro dhe 5 900 dollarė.
6) Djali, tė ardhura si Drejtor Ekzekutiv i Qendrės Mesdheu, 1 739 158 lekė.
7) Djali, tė ardhura nga Ministria e Integrimit, 967 392 lekė.
8) Djali, tė ardhura nga fitim biznes i vogėl, Bar Zero, 240 000 lekė.
9) Djali, tė ardhura nga Mesdheu-Education shpk, 43 252 lekė.
10) Vajza, tė ardhura nga punėsimi nė Education Development Center, Waltham. MA, 87 365 dollarė.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion240%
Tė tjera
1) Gjendje llogari bankare, shtuar me 890 503 lekė.
2) Gjendje llogari bankare, shtuar me 259 euro.
3) Gjendje llogari bankare, shtuar me 454 000 lekė.
4) Gjendje llogari bankare, shtuar me 111 euro.
5) Gjendje llogari bankare nė SHBA, pakėsuar me 145 dollar.
6) Gjendje kartė krediti, pakėsuar me 390 dollar.
7) Gjendje llogari bankare person i autorizuar, pakėsuar me 100 000 lekė.
8) Bashkėshortja, gjendje llogari bankare, pakėsuar me 105 200 dollar.
9) Bashkėshortja, gjendje llogari bankare, shtuar me 160 euro.
10) Bashkėshortja, gjendje llogari bankare, shtuar me 43 042 lekė.
11) Bashkėshortja, gjendje llogari bankare, shtuar me 8 248 euro.
12) Bashkėshortja, gjendje llogari bankare, shtuar me 885 dollar.
13) Bashkėshortja, gjendje llogari bankare, pakėsuar me 184 100 lekė.
14) Bashkėshortja, gjendje llogari bankare, shtuar me 1 237 dollar.
15) Bashkėshortja, gjendje llogari bankare, pakėsuar me 19 990 dollar.
16) Bashkėshortja, gjendje llogari bankare, shtuar me 6 800 dollar.
17) Bashkėshortja, gjendje llogari bankare, shtuar me 153 424 dollar.
18) Bashkėshortja, gjendje llogari bankare e kompanisė “Mesdheu Education” Shpk, kapitali fillestar 50%, shtuar me 100 000 lekė.
19) Bashkėshortja, gjendje llogari bankare, shtuar me 200 dollar.
20) Bashkėshortja, gjendje fond pensioni, shtuar me 63 778 lekė.
21) Djali, gjendja e llogarisė bankare, shtuar me 636 000 lekė.
22) Djali, zotėrues i 50% tė kapitalit tė kompanisė “Mesdheu Education” Shpk, 100 000 lekė.
23) Vajza, gjendja e llogarisė bankare, shtuar me 21 180 dollarė.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2016
Pėrshkrim shpenzimi

1) Shlyer nė vitin 2016 vlera -390 euro pėr njė kredi bankare pėr blerje apartamenti me sip. 70 m2 pėr motrėn nė Greqi. Mė 31 dhjetor mbeten pashlyer 34 610 euro.
2) Shlyer nė vitin 2016 -8 486 euro pėr njė kredi bankare pėr blerje veture nė Mars 2015 me principal 50 000 euro dhe ēmim blerje 87 000 euro. Mė 31 dhjetor mbeten pashlyer 33 414 euro.
3) Vajza, shlyer nė vitin 2016 -43 670 dollar pėr njė kredi pėr shtėpi. Mbetur pa paguar mė 31 dhjetor 97 835 dollar.
4) Vajza, shlyer nė vitin 2016 -3 000 dollar pėr njė kredi pėr veturė, shlyer total.