Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME

PASURIA E DEKLARIMIT FILLESTAR 2013

Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Pasuri tė paluajtshme
1) Apartament nė Rr. "Sami Frashėri", Tiranė, me vlerė 175 000 euro, blerė nga kursimet dhe tė ardhurat nga aktiviteti privat i shoqėrive "Albena" sh.a. dhe "Fashion 05". Pjesa nė zotėrim e Z. Zeneli ėshtė 50%.
2) Bashkėshortja, Znj. Alma Zeneli zotėron truall me sip. 3220 m2, me vlerė 1 900 000 lekė blerė me tė ardhurat nga biznesi, pjesa e saj ėshtė 50%.
3) Znj. Alma Zeneli zotėron apartament me sip. 90 m2, vlerė 3 600 000 lekė blerė me tė ardhurat e krijuara nga tregtia.
Likuiditete (Depozita, Cash, Llogari rrjedhėse, Debi-Kredi, Karta krediti/debiti)
1) Gjendje cash 5 000 000 lekė, krijuar nga tė ardhurat nga dividenti nga shoqėria "Albena" sh.a. nė periudhėn 25.05.2004 deri nė 12.10.2006.
2) Gjendja cash 1 000 000 lekė, krijuar nga kursimet nga paga ndėr vite.
AutomjeteAutomjet i zotėruar nga Z. Zeneli me vlerė 6 000 euro. Nuk specifikohet burimi i krijimit tė pasurisė.
Sende me vlerėNuk ka
Tituj Financiarė (Bono thesari, obligacione, letra me vlerė, fonde sigurie, aksione nė bursė, shėrbime financiare tė parapaguara)
1) Znj. Alma Zeneli ka pėrfituar me dhurim aksione nė shoqėrinė "Albena" sh.a. me vlerė 9 000 000 lekė nė vitet 2007-2010.
2) Z. Zeneli ka pėrfituar me dhurim aksione nė shoqėrinė "Albena" sh.a. me vlerė 16 000 000 lekė nė vitet 2004-2006.
3) Znj. Alma Zeneli zotėron 100% tė aksioneve me vlerė 19 000 000 lekė tė shoqėrisė "Fashion 05".
DhurataNuk ka
Tė tjera
1) Znj. Alma Zeneli ka pėrfituar 80 000 euro nga shitja e njė bar-kafeje pranė Shtėpisė Qendrore tė Ushtrisė.
2) Znj. Alma Zeneli deklaron 19 000 000 lekė tė ardhura nga biznesi "Fashion 05", ku ajo ėshtė 100% aksionere nga viti 2004-2009.

TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2015
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe ShpėrblimetTė ardhura nga paga dhe shpėrblimet si deputet, 2 269 219 lekė.
Tė ardhura nga BonuseTė ardhura sipas VKM pėr mjekim, 3 200 000 lekė.
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės FamiljareNuk ka
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion100%
Tė tjeraLlogari Rrjedhėse pėr pagėn gjendje mė 31.12.2015, 90 000 lekė. Pjesė Takuese 50%.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2015
Pėrshkrim shpenzimi
Detyrime tė paguara nė vlerėn -7 500 euro (kėsti i fundit) pėr njė kredi marrė nė vitin 2006 me principal 140 000 euro. Marrė nga katėr persona, subjekti deklarues dhe bashkėshortja kishin 50 % tė detyrimit.