Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME


TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2017
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe Shpėrblimet
1) Tė ardhura neto nga paga dhe honorare si ministėr Mjedisi, 1 264 594 lekė.
2) Tė ardhura neto nga paga si deputet, 575 607 lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Bashkėshortja, Znj. Brunilda Koka, tė ardhura nga 'Cambridge Arts + Sciences LDT' si kthime pas pagesave tė kryera pėr shkollėn e fėmijėve, 4 846 paund.
2) Bashkėshortja, Znj. Brunilda Koka, tė ardhura si administratore e shoqėrisė 'Wind Co' sh.p.k, 319 680 lekė.
3) Djali, tė ardhura nga paga si administrator i shoqėrisė 'Portobello' sh.p.k, 380 100 lekė.
4) Bashkėshortja, Znj. Brunilda Koka, tė ardhura nga 'Wind Co' sh.p.k, 80 000 dollarė.
5) Bashkėshortja, Znj. Brunilda Koka, tė ardhura nga Kantina e Pijeve Gjergj Kastrioti Skėnderbeu, 4 495 000 lekė.
6) Bashkėshortja, Znj. Brunilda Koka, tė ardhura si kthim nga NYU Hospital Center mė 02.10.2017 i vlerės 118 800 dollarė.
7) Vajza, Znj. Rina Koka, tė ardhura nga realizimi i kėstit tė kontratės dt. 11.11.2016, deklaruar nė parė, 10 000 euro.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėTė ardhura nga shitja mė 03.10.2017 i njė apartamenti qė ishte nė pronėsi tė deklaruesit dhe bashkėshortes, Znj. Brunilda Koka pėr llogari tė shoqėrisė 'Kastrati', vlera 4 500 000 lekė. Shuma e arkėtuar ka kaluar pėr shlyerjen e detyrimit qė deklaruesi ka ndaj njė shoqėrie.
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Dhėnie nė pėrdorim mė 16.11.2017 tė tre pasurive nė favor tė shoqėrisė 'Portobello' sh.p.k.
2) Detyrim ndaj njė shoqėrie, 130 752 067 lekė.
3) Bashkėshortja, Znj. Brunilda Koka, kontratė shkėmbimi me dt. 09.02.2017 nėpėrmjet tė cilės ka dhėnė njė pasuri dhe ka pėrfituar njė apartament me sip. 86.3 m2.
4) Bashkėshortja, Znj. Brunilda Koka, kontratė shitje me rezervė me kusht mė 16.02.2017 tė apartamentit me sip. 86.3 m2 me ēmim 45 000 euro. 15 000 euro janė marrė si parapagim nė deklarimet e mėparshme ndėrkohė qė janė tėrhequr edhe 30 000 eurot e mbetura.
5) Bashkėshortja, Znj. Brunilda Koka, kontratė shkėmbimi me dt. 23.02.2017 nėpėrmjet tė cilės ka dhėnė dy apartamente me sip. 59.1 m2 dhe 59.1 m2 dhe ka pėrfituar truallin 97.7 m2.
6) Bashkėshortja, Znj. Brunilda Koka, kontratė shitje mė dt. 10.06.2017 i njė pasurie nė vlerėn 56 000 euro. Kjo shumė kalon nė llogari tė shoqėrie pėr shlyerjen e detyrimit qė deklaruesi ka ndaj saj.
7) Bashkėshortja, Znj. Brunilda Koka ka zgjidhur kontratėn e shitjes me rezervė, me kusht me shoqėrinė 'Jedas' sh.p.k. nė dt. 28.12.2016 pėr objektin truall me sip. totale 2257 m2.
8) Bashkėshortja, Znj. Brunilda Koka, kontratė shkėmbimi dt. 21.09.2017 nėpėrmjet tė cilės ka dhėnė njė pasuri dhe ka pėrfituar njė tjetėr me sip. 5392 m2.
9) Bashkėshortja, Znj. Brunilda Koka, kontratė shitje me rezervė me kusht dt. 24.11.2017 i nė pasurie, kontratė e zgjidhur nė vitin 2018.
10) Bashkėshortja, Znj. Brunilda Koka mė 10.01.2017 pasurinė e saj (dyqane) me sip. 2222.3m2 tė cilėt e ka pėrfituar si pronare trualli e kalon nė pronėsi tė shoqėrisė "Wind Co" sh.p.k pėr rritje tė kapitalit tė saj.
11) Bashkėshortja, Znj. Brunilda Koka, hua marrė nga 'Wind Co' sh.p.k, detyrimi i mbetur pashlyer, 1 645 000 lekė.
12) Bashkėshortja, Znj. Brunilda Koka, detyrim i shlyer ndaj Kantinės sė Pijeve nė ISP, 4 495 000 lekė.
13) Bashkėshortja, Znj. Brunilda Koka, detyrim ndaj shoqėrisė 'Wind Co' sh.pk, detyrimi i shlyer, 78 800 dollarė, detyrimi i mbetur pashlyer 1 200 dollarė.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2017
Pėrshkrim shpenzimi

1) Shpenzime pėr shlyerjen plotėsisht tė detyrimit ndaj njė shoqėrie, shuma 4 500 000 lekė, tė ardhura kėto tė pėrfituara nga shitja e apartamentit.
2) Shpenzime pėr shlyerjen plotėsisht tė detyrimit ndaj njė shoqėri, shuma 56 000 euro.