Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME


TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2018
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe Shpėrblimet
1) Tė ardhura nga paga dhe pėrfitime tė tjera financiare si Deputet i Kuvendit tė Shqipėrisė, periudha Dhjetor 2017-Nėntor 2018, shuma 2 482 780 Lekė.
2) Tė ardhura nga dietat, Parlamenti Europian, 997 Euro.
3) Tė ardhura nga honoraret nga pjesmarrja e kumtesa e paraqitur nė Gorizia nė aktivitetin e Associazione Culturale eStoria nė Itali, 300 Euro.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės FamiljareNuk ka
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėTė ardhurat nė vlerėn 3 304 Euro, nga shitja e pjesės takuese 1/16 tė pasurisė sė paluajtshme apartament e fituar me trashėgimi, vėrtetuar shitja dhe pakėsimi I pasurisė sipas Kontratės sė Shit-Blerjes.
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė dhe gjendja e depozitės kartė Visa, mbeten tė pandryshuara nė 2018.
2) Gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė nė monedhėn Lekė ėshtė shtuar me 159 389 Lekė, nė monedhėn Euro ėshtė shtuar me 6 569 Euro dhe nė monedhėn Dollarė nuk ka ndryshuar pėr vitin 2018. Gjendja e depozitės 500 000 Lekė, ėshtė transferuar nė llogaritė rrjedhėse nė monedhėn Lekė dhe Euro.
3) Gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, pakėsuar me 8 826 Lekė.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2018
Pėrshkrim shpenzimi

1) Pėr vitin 2018, ėshtė shpenzuar shuma 1 500 Euro si principal dhe interesa tė njė huaje. Gjendja e detyrimit tė mbetur tė pashlyer nė 31 Dhjetor ėshtė 6 500 Euro.
2) Shpenzuar 1 000 Euro si shlyerje tė principalit dhe interesave tė huasė, e cila nė 31 Dhjetor 2018 ka gjendja tė detyrimit tė mbetur shumėn 3 000 Euro.