Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME


TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2016
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe ShpėrblimetTė ardhura nga paga dhe pėrfitimet nė funksionin e deputetit, 2 486 420 lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesTė ardhura nga interesa bankare tė depozitės, 55 327 lekė.
Tė ardhura QiradhėnieTė ardhura nga qiraja e zyrės te kullat binjake, 20 400 euro.
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės FamiljareBashkėshortja, tė ardhura nga paga, 845 000 lekė.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion216%
Tė tjera
1) Gjendje llogari e pagės, pakėsuar me 90 562 lekė.
2) Gjendje llogari depozite, pakėsuar me 53 714 euro.
3) Gjendje llogari rrjedhėse, shtuar me 1 621 euro.
4) Gjendje llogari bankare, pakėsuar me 183 103 lekė.
5) Bashkėshortja, gjendje llogari e pagės, pakėsuar me 300 321 lekė.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2016
Pėrshkrim shpenzimi

1) Shlyer nė vitin 2016 -933 763 lekė pėr njė kredi bankare marrė nė vitin 2015 me principal 28 000 000 lekė dhe afat 22 vjet. Detyrimi i mbetur mė 31 dhjetor ėshtė 26 590 520 lekė.
2) Shlyer nė vitin 2016 -30 000 euro si detyrim ndaj kompanisė sė ndėrtimit pėr blerje banese me ēmim 364 000 euro. Detyrimi I mbetur mė 31 dhjetor ėshtė 134 000 euro.