Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME
PASURIA E DEKLARIMIT FILLESTAR

TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2017
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe Shpėrblimet
1) Tė ardhura nga paga si ministre e Integrimit Europian, 1 566 456 lekė.
2) Tė ardhura nga paga si deputete, 425 690 lekė.
3) Tė ardhura si rimbursim nga Sigurimet Shoqėrore, 35 980 lekė.
4) Tė ardhura si rimbursime diference page nga Ministria pėr Europėn dhe Punėt e Jashtme, 41 557 lekė.
5) Tė ardhura si rimbursim nga Kuvendi pėr karburant e telefon, 122 242 lekė.
6) Tė ardhura si honorare nga mbledhjet e komisioneve, 15 300 lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshTė ardhura si anėtare e Bordit tė Fondit tė Zhvillimit (pėr periudhėn janar - gusht 2017.), 28 868 lekė.
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Bashkėshorti, Z. Adrian Gjoni, tė ardhura nga paga si i vetėpunėsuar pranė subjektit Adrian Gjoni , (pėr periudhėn janar - dhjetor 2017.), shuma 319 680 lekė neto.
2) Bashkėshorti, Z. Adrian Gjoni, tė ardhura nga biznesi (agjenci udhėtimi) (pėr periudhėn janar-dhjetor 2017.), shuma 1 685 437.97 lekė.
3) Bashkėshorti, Z. Adrian Gjoni, tė ardhura nga punėsimi si Kėshilltar Ekzekutiv pranė Autoritetit Portual (pėr periudhėn shkurt - shtator 2017.), shuma 811 015 lekė.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Gjendja e llogarisė rrjedhėse nė BKT, pakėsim 406 euro, gjendja 4.09 euro.
2) Gjendja e llogarisė rrjedhėse nė Intesa Sanpaolo, tė ardhura nga paga, komisione, dieta, rimbursime nga Kuvendi dhe Ministria e Integrimit Europian, pakėsim 391 286.66 lekė, gjendja 735 107.99 lekė.
3) Gjendja e llogarisė rrjedhėse nė Intesa Sanpaolo nė emėr tė deklarueses dhe bashkėshortit, Z. Adrian Gjoni, pakėsim 18 euro, gjendja 173.17 euro.
4) Gjendja e llogarisė rrjedhėse nė BKT, pakėsim 54 720 lekė, gjendja 0 lekė.
5) Pakėsim likuiditetesh pas ndalesave qė rrjedhin nga vendimi 114/2014 i Kuvendit, 10 642 lekė.
6) Gjendja e depozitės nė emėr tė djalit nė BKT, 3 007.8 euro + 2.4 euro interesa.
7) Kredi bankare pėr shtėpinė marrė nė 16.12.2015 nė shumėn 8 800 000 lekė me afat 20 vjet, normė interesi 4.5 % dhe kėst mujor 56 088.42 lekė. Detyrimi i shlyer pėr vitin 2017, shuma 523 696.51 lekė, detyrimi i mbetur pashlyer, 8 276 303.49 lekė.
8) Hua marrė nga biznesi i bashkėshortit, Z. Ardian Gjoni, person fizik nė shumėn 600 00 lekė e cila ėshtė shlyer mė 27.09.2017.
9) Kartė krediti nė BKT, detyrimi i mbetur pashlyer, 52 023.74 lekė.
10) Bashkėshorti, Z. Adrian Gjoni, gjendja e llogarisė rrjedhėse nė BKT, tė ardhura nga puna, pakėsim 36 794 lekė, gjendja 127 652.55 lekė.
11) Bashkėshorti, Z. Adrian Gjoni, gjendja e llogarisė rrjedhėse nė BKT, tė ardhura nga puna, shtesė 838 euro, gjendja 890.55 euro.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2017
Pėrshkrim shpenzimi

1) Shpenzime pėr shlyerje kredie, pėr vitin 2017, shuma 523 696.51 lekė.
1) Shpenzime pėr shlyerjen e huasė, hua e marrė nga biznesi i bashkėshortit, 600 000 lekė.