Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME
PASURIA E DEKLARIMIT FILLESTAR

TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2018
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe ShpėrblimetTė ardhura nga paga dhe shpėrblimet si Komisionere pranė Komisionit tė Pavarur tė Kualifikimit, 3 741 800 Lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesTė ardhura nė vlerėn 458 700 Lekė nga interesi bankar i depozitės 2 vjeēare tė maturuar nė datėn 23.03.2018, shumė e kaluar nė njė llogari bankare.
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Bashkėshorti, Z. Eduard Tafa, tė ardhura nė vlerėn 802 267 Lekė nga paga pranė Drejtorisė Rajonale tė Shėrbimit tė Transportit Rrugor, Tiranė.
2) Djali, tė ardhura nga bursa si nxėnės ekselent nė Shkollat 9-Vjeēare, 36 000 Lekė.
3) Djali, Z. Alvi Tafa, tė ardhura nga bursa si nxėnės ekselent nė Gjimnazet e Tiranės, 70 000 Lekė.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėTė ardhura nė vlerėn 856 000 Lekė nga shitja e automjetit Toyota Rav 4, sipas Kontratės sė Shitblerjes datė 24.12.2018, shumė e depozituar nė njė llogari rrjedhėse.
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Gjendja e llogarisė sė pagės ėshtė 1 640 843.59 Lekė e pakėsuar me 607 774.41 Lekė nga deklarimi i mėparshėm.
2) Pakėsuar me 799.5 Euro gjendja e llogarisė, e cila nė 31.12.2018 ėshtė 2.5 Euro.
3) Depozitė bankare me datė maturimi 23.03.2018, pėr tė cilin ėshtė rilidhur kontrata me afat 1 vjeēar me tė njėjtėn shumė prej 10 000 000 Lekė. Interesi bankar nga maturimi i depozites ėshtė 458 700 Lekė, i transferuar nė njė llogari tjetėr bankare nė datėn 23.03.2018.
4) Djali, gjendje tė llogarisė me tė ardhura nga bursa si nxėnės ekselent nė Shkollat 9-Vjeēare, 21 000 Lekė.
5) Bashkėshorti, Z. Eduard Tafa, gjendje tė llogarisė sė pagės, 83 956.3 Lekė.
6) Djali, Z. Alvi Tafa, llogari rrjedhėse me tė ardhura nga bursa si nxėnės ekselent nė Gjimnazet e Tiranės, gjendja 45 000 Lekė.
7) Gjendja monetare cash ėshtė 350 000 Lekė.
8) Tė ardhura si ndihma nga familjarėt dhe miqtė pėr fatkeqėsinė e humbjes sė tė shoqit, shuma 954 500 Lekė, 600 Dollarė dhe 820 Euro.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2018
Pėrshkrim shpenzimi
Nuk ka