Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME


TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2013
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe ShpėrblimetNuk ka
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė Bordesh
1) Paga dhe shpėrblime neto pranė Kėshillit tė Lartė tė Drejtėsisė nė vlerėn 2 462 673 lekė.
2) Shpėrblime neto si anėtar i Kėshillit Drejtues tė Shkollės sė Magjistraturės nė vlerėn 27 000 lekė.
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės FamiljareBashkėshortja zonja Arjeta Ēefa paga dhe shpėrblime neto nė kuvendin e Shqipėrisė nė vlerėn 1 013 123 lekė.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion101%
Tė tjera
1) Detyrime tė papaguara nė vlerėn 4 242 800 lekė pėr njė kredi bankare pėr strehim marrė mė 31.01.2011 nė bankė tė nivelit tė dytė me principal 5 000 000 lekė, afat maturimi 15 vjet dhe kėst mujor 37 200 lekė.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2013
Pėrshkrim shpenzimi

1) Detyrime tė paguara nė vlerėn -448 903 lekė pėr njė kredi bankare pėr strehim marrė mė 31.01.2011 nė bankė tė nivelit tė dytė me principal 5 000 000 lekė, afat maturimi 15 vjet dhe kėst mujor 37 200 lekė.