Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME
PASURIA E DEKLARIMIT FILLESTAR

TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2017
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe Shpėrblimet
1) Tė ardhura nga puna si administrator i Ujėsjellės-Kanalizimeve, Gjirokastėr, shuma 86 000 lekė/muaj bruto.
2) Tė ardhura nga puna nė “ERJALBA” sh.p.k nė Gjirokastėr, shuma 19 850 lekė/muaj bruto.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshTė ardhura nga paga si kėshilltar pranė Kėshillit Bashkiak, Gjirokastėr nga viti 2015 – 10.07.2017, shuma 11 750 lekė/muaj.
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės FamiljareNuk ka
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Pronar me 51 % (pasuria ėshtė nė bashkėpronėsi me bashkėshorten e cila ka 49 %), i trualli njė me sip. 190 m2 nė Gjirokastėr, vlera 924 350 lekė.
2) Pronar me 51 % (pasuria ėshtė nė bashkėpronėsi me bashkėshorten e cila ka 49 %), i njė pasurie me sip. 190 m2, bodrumi i njė godine, vlera 7 521 530 lekė.
3) Pronar me 51 % (pasuria ėshtė nė bashkėpronėsi me bashkėshorten e cila ka 49 %), i njė pasurie me sip. 215 m2, kati pėrdhese i njė pallati nė Gjirokastėr, vlera 8 511 205 lekė.
4) Pronar me 51 % (pasuria ėshtė nė bashkėpronėsi me bashkėshorten e cila ka 49 %), i njė pasurie me sip. 235 m2, kati i dytė i njė godine nė Gjirokastėr, vlera 9 302 945 lekė.
5) Pronar me 51 % (pasuria ėshtė nė bashkėpronėsi me bashkėshorten e cila ka 49 %), i njė pasurie me sip. 235 m2, kati i pestė i njė godine nė Gjirokastėr, vlera 9 302 945 lekė.
6) Pronar me 51 % (pasuria ėshtė nė bashkėpronėsi me bashkėshorten e cila ka 49 %), i njė pasurie me sip. 203 m2, shtesė kati nė Gjirokastėr, vlera 8 036 161 lekė.
7) Pronar me 51 % (pasuria ėshtė nė bashkėpronėsi me bashkėshorten e cila ka 49 %), i njė pasurie me sip. 116 m2, shtesė kati mbi objektin ekzistues nė Gjirokastėr, legalizuar mė 22.05.2017, vlera 4 592 092 lekė.
8) Pronar me 51 % (pasuria ėshtė nė bashkėpronėsi me bashkėshorten e cila ka 49 %), i njė apartamenti nė Gjirokastėr, pėrfituar me kontratė dhurimi.
9) Pronar me 51 % (pasuria ėshtė nė bashkėpronėsi me bashkėshorten e cila ka 49 %), i njė trualli me sip. 400 m2 mbi tė cilin ėshtė ndėrtuar njė shtėpi banimi me 3 kate(me sip. 145 m2 dy kate dhe 80 m2 kati i parė), vlera 16 593 190 lekė.
10) Pronar me 51 % (pasuria ėshtė nė bashkėpronėsi me bashkėshorten e cila ka 49 %), i njė pasurie me sip. 333 m2 mbi tė cilėn ėshtė ndėrtuar njė godinė 6-katėshe. Pėr tre katet e para me sip. pėrkatėsisht 130 m2, 150 m2 dhe 150 m2 ėshtė pėrfituar vėrtetimi i pronėsisė mė 07.05.2004 ndėrsa pėr katet e tjera ėshtė bėrė kėrkesa te ALUIZNI, Sarandė dhe pritet pėrfundimi i procesit tė pajisjes me certifikatė pronėsie. Vlera e kėsaj pasurie ėshtė 26 507 741 lekė.
11) Kontratė sipėrmarrje ku deklaruesi zotėron 51 % dhe bashkėshortja e tij zotėron 49 %, pėr njė truall me sip. 320 m2 regjistruar nė pronėsi tė zotit V.P.K, me nr. hipotekor dt. 18.12.2002. Aktualisht sheshi nė fjalė ėshtė parkim i hotelit. Vlera e kėsaj kontrate sipėrmarrje ėshtė 3 534 856 lekė.
12) Kredi bankare nė Raiffeisen Bank nė vlerėn 2 000 000 lekė.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2017
Pėrshkrim shpenzimi
Nuk ka