Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME


TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2014
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe Shpėrblimet
1) Tė ardhura nga paga si gjyqtar i Gjykatės sė Apelit Vlorė, 1 356 022 lekė.
2) Tė ardhura si anėtar i KLD-sė, 112 200 lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura Qiradhėnie
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Nėna, tė ardhura nga pensioni i pleqėrisė, 105 953 lekė.
2) Djali, tė ardhura nga paga si specialist nė Ministrinė e Drejtėsisė, 532 326 lekė.
3) Bashkėshortja, tė ardhura nga paga nė sektorin privat, 264 000 lekė.
4) Nusja e djalit, tė ardhura tė siguruara nga dhuratat pėr martesė, 1 600 000 lekė
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė Tretė
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Tė ardhura nga shitja e njė magazine nė fshatin Qinam-Kolonjė, 2 000 000 lekė.
2) Gjendja cash, pakėsuar me 4 600 000 lekė.
3) Tė ardhura nga toka bujqėsore, pemėtaria dhe bletari, nė pronėsi tė familjes, nė fshatin Qinam tė Kolonjės, 1 100 000 lekė.
4) Djali, Ibrahim Saliko pronar me 100 % i njė banese, me sip. 86,89 m2, vlera 53 000 euro.
5) Nusja e djalit, shpenzime pėr blerje automjeti, 3 200 euro.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2014
Pėrshkrim shpenzimi
Nuk ka