Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME
PASURIA E DEKLARIMIT FILLESTAR

TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2015
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe Shpėrblimet
1) Paga si Drejtues i njė Zyre Ligjore pėr Kredi me Probleme nė njė Bankė tė Nivelit tė dytė 1 859 543 (njė milion e tetėqind e pesėdhjetė e nėntėmijė e pesėqind e dyzet e tre) lekė.
2) Shpėrblim si Anėtar i Komisionit Shkencor tė Shkollės Kombėtare tė Avokatisė dhe pedagog i shkollės kombėtare tė Avokatisė 595 000 lekė.
3) Shpėrblim si anėtar komision hartim teze dhe udhėheqje teme 59 075 lekė. Tė ardhura nga aktiviteti privat si avokat 859 880 lekė.
Tė ardhura nga Bonuse
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė Bordesh
1) Shpėrblim si anėtar i Kėshillit tė Lartė tė Drejtėsisė, honorar neto 102 000 lekė.
2) Shpėrblim si anėtar i komisionit tė Disiplinės pranė Federatės Shqiptare tė Futbollit 697 000 lekė.
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėnies
Tė ardhura Qiradhėnie
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individuale
Tė ardhurat nga Ortakėri/Aksione
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e Autorit
Tė ardhura nga Ēelje Trashėgimi
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės FamiljareBashkėshortja Alma Como paga si Drejtore e Marrėdhėnieve me Publikun dhe me Jashtė nė Gjykatėn Kushtetuese dhe tė ardhura neto nga Sigurimet Shoqėrore pėr Leje Lindje 502 839 lekė plus 738 992lekė.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė Tretė
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2015
Pėrshkrim shpenzimi

1)Kredimarrės kryesor ka shlyer gjatė 2015 vlerėn 285 180 lekė, pėr kredi blerje apartamenti me shumė 5 000 000 lekė me afat shlyerje 25 vite dhe mbetur pa shlyer nė datėn 31 dhjetor 2 409 158 lekė.
2) Bashkė kredimarrės nė njė kredi tė bashkėshortes me vlerė kredie 1 000 000 lekė me afat shlyerje 84 muaj dhe shlyer gjatė 2015 vlera 229 023 lekė, mbetur pa shlyer 651 300 lekė.
3) Gjendje detyrim nė kartė krediti minus 150 euro.