Para dhe Pushtet


Funksion Subjekti:

Emėr Subjekti:

Nė Money&Power (One Stop Integrate Data Source) janė publikuar tė dhėna pėr pasuri, tė ardhura dhe shpenzime tė deklaruara nga funksionarė tė lartė publik. Tė dhėnat janė sipas deklarimeve zyrtare tė njė viti tė caktuar apo deklarim fillestar pėrpara marrjes sė detyrės. Nė ēdo rast informacioni flet pėr datėn e plotėsimit tė dokumentit pėr Inspektoriatin e Lartė tė Deklarimit tė Pasurive ILKDP. Veē subjektit nė deklarim pėrfshihen edhe persona tė tjerė pjesėtarė tė familjes me detyrim ligjor pėr tė deklaruar. Deklarimi vjetor karakterizohet nga informacioni pėr tė ardhura tė krijuara nė atė vit; pasuri tė fituara gjatė vitit nė fjalė; sikurse shpenzime pėr tė cilat subjektet kanė detyrim ligjor pėr deklarim. Subjektet pėr tė cilat ka informacion nė kėtė rubrikė janė funksionarė tė lartė publik: President; Anėtar tė Kėshillit tė Ministrave; Kryetar tė Bashkive Kryesore, Pėrfaqėsues tė Parlamentit; Gjyqtar tė Nivelit tė Lartė; Kryeprokuror dhe titullar tė institucioneve tė pavarura. Ky informacion bėhet i hapur dhe transparent, me qėllim informimin e publikut mbi interesat ekonomike dhe pasuritė e funksionarėve tė lartė publik qė pėrfaqėsojnė dhe qeverisin nė vend. Tė dhėnat e Money & Power janė tė ndėrlidhura me tė dhėna tė Open Corporates Albania pėr shoqėri biznesi qė janė pjesė e deklarimit tė njė subjekti individual. Pėr ēdo subjekt ėshtė dhėnė edhe numri i indeksit tė dokumentit zyrtar tė dorėzuar pranė ILKDP, dokument nga ku janė cituar tė dhėnat.

Lista e Subjekteve (Total: 126)

AllA B Ē D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V X Y Z


Emėr Subjekti Funksioni Institucioni
Agron DUKA Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Alban ZENELI Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Albina DEDA Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Alfred PEZA Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Anila AGALLIU Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Aqif RAKIPI Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Arben ĒUKO Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Arben IMAMI Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Arben NDOKA Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Arben RISTANI Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Arben AHMETAJ Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Arbjola HALIMI Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Ardjan TURKU Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Armando PRENGA Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Armando SUBASHI Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Arta DADE Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Artan GAĒI Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Artur BUSHI Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Asllan DOGJANI Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Astrit PATOZI Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Bedri HOXHA Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Bedri MIHAJ Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Ben BLUSHI Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Besnik DUSHAJ Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Blendi KLOSI Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Bujar DERVENI Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Bujar KLLOGJRI Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Damian GJIKNURI Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Dashamir KAMBERI Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Dashamir SHEHI Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Dashamir TAHIRI Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Dashamir PEZA Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Ditmir BUSHATI Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Edi RAMA Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Edlira ĒEKREZI Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Edmond SPAHO Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Eduard HALIMI Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Eduard SELAMI Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Eduard SHALSI Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Eduart BEJKO Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė