Para dhe Pushtet


Funksion Subjekti:

Emėr Subjekti:

Nė Money&Power (One Stop Integrate Data Source) janė publikuar tė dhėna pėr pasuri, tė ardhura dhe shpenzime tė deklaruara nga funksionarė tė lartė publik. Tė dhėnat janė sipas deklarimeve zyrtare tė njė viti tė caktuar apo deklarim fillestar pėrpara marrjes sė detyrės. Nė ēdo rast informacioni flet pėr datėn e plotėsimit tė dokumentit pėr Inspektoriatin e Lartė tė Deklarimit tė Pasurive ILKDP. Veē subjektit nė deklarim pėrfshihen edhe persona tė tjerė pjesėtarė tė familjes me detyrim ligjor pėr tė deklaruar. Deklarimi vjetor karakterizohet nga informacioni pėr tė ardhura tė krijuara nė atė vit; pasuri tė fituara gjatė vitit nė fjalė; sikurse shpenzime pėr tė cilat subjektet kanė detyrim ligjor pėr deklarim. Subjektet pėr tė cilat ka informacion nė kėtė rubrikė janė funksionarė tė lartė publik: President; Anėtar tė Kėshillit tė Ministrave; Kryetar tė Bashkive Kryesore, Pėrfaqėsues tė Parlamentit; Gjyqtar tė Nivelit tė Lartė; Kryeprokuror dhe titullar tė institucioneve tė pavarura. Ky informacion bėhet i hapur dhe transparent, me qėllim informimin e publikut mbi interesat ekonomike dhe pasuritė e funksionarėve tė lartė publik qė pėrfaqėsojnė dhe qeverisin nė vend. Tė dhėnat e Money & Power janė tė ndėrlidhura me tė dhėna tė Open Corporates Albania pėr shoqėri biznesi qė janė pjesė e deklarimit tė njė subjekti individual. Pėr ēdo subjekt ėshtė dhėnė edhe numri i indeksit tė dokumentit zyrtar tė dorėzuar pranė ILKDP, dokument nga ku janė cituar tė dhėnat.

Lista e Subjekteve (Total: 145)

AllA B Ē D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V X Y Z


Emėr Subjekti Funksioni Institucioni
Adelina RISTA Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Adnor SHAMETI Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Agron ĒELA Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Agron SHEHAJ Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Albana VOKSHI Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Aldo BUMĒI Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Alket HYSENI Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Almira XHEMBULLA Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Anastas ANGJELI Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Andon FRROKAJ Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Andrea MARTO Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Anduel XHINDI Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Antoneta DHIMA Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Arben AHMETAJ Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Arben KAMAMI Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Arben PĖLLUMBI Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Astrit VELIAJ Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Bardh SPAHIA Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Bashkim FINO Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Besnik BARAJ Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Bledar ĒUĒI Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Blendi KLOSI Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Blerina GJYLAMETI Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Bujar CELA Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Bujar MUĒA Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Damian GJIKNURI Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Dashamir SHEHI Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Dhurata ĒUPI Deputet Legjislatura IX Deputet i Parlamentit
Ditmir BUSHATI Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Dritan BICI Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Edi PALOKA Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Edi RAMA Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Edlira BODE Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Edmond SPAHO Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Edmond HAXHINASTO Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Edmond LEKA Deputet Legjislatura IX Deputet i Parlamentit
Edmond PANARITI Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Eduard HALIMI Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Eduard SHALSI Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Eglantina GJERMENI Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė