Para dhe Pushtet


Funksion Subjekti:

Emėr Subjekti:

Nė Money&Power (One Stop Integrate Data Source) janė publikuar tė dhėna pėr pasuri, tė ardhura dhe shpenzime tė deklaruara nga funksionarė tė lartė publik. Tė dhėnat janė sipas deklarimeve zyrtare tė njė viti tė caktuar apo deklarim fillestar pėrpara marrjes sė detyrės. Nė ēdo rast informacioni flet pėr datėn e plotėsimit tė dokumentit pėr Inspektoriatin e Lartė tė Deklarimit tė Pasurive ILKDP. Veē subjektit nė deklarim pėrfshihen edhe persona tė tjerė pjesėtarė tė familjes me detyrim ligjor pėr tė deklaruar. Deklarimi vjetor karakterizohet nga informacioni pėr tė ardhura tė krijuara nė atė vit; pasuri tė fituara gjatė vitit nė fjalė; sikurse shpenzime pėr tė cilat subjektet kanė detyrim ligjor pėr deklarim. Subjektet pėr tė cilat ka informacion nė kėtė rubrikė janė funksionarė tė lartė publik: President; Anėtar tė Kėshillit tė Ministrave; Kryetar tė Bashkive Kryesore, Pėrfaqėsues tė Parlamentit; Gjyqtar tė Nivelit tė Lartė; Kryeprokuror dhe titullar tė institucioneve tė pavarura. Ky informacion bėhet i hapur dhe transparent, me qėllim informimin e publikut mbi interesat ekonomike dhe pasuritė e funksionarėve tė lartė publik qė pėrfaqėsojnė dhe qeverisin nė vend. Tė dhėnat e Money & Power janė tė ndėrlidhura me tė dhėna tė Open Corporates Albania pėr shoqėri biznesi qė janė pjesė e deklarimit tė njė subjekti individual. Pėr ēdo subjekt ėshtė dhėnė edhe numri i indeksit tė dokumentit zyrtar tė dorėzuar pranė ILKDP, dokument nga ku janė cituar tė dhėnat.

Lista e Subjekteve (Total: 61)

AllA B Ē D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V X Y Z


Emėr Subjekti Funksioni Institucioni
Adem LALA Kryebashkiak 2015 Bashkia Has
Adriatik ZOTKAJ Kryebashkiak 2015 Bashkia Poliēan
Agron KAPLLANAJ Kryebashkiak 2015 Bashkia Mallakastėr
Ahilea DEĒKA Kryebashkiak 2015 Bashkia Dropull
Altin TOSKA Kryebashkiak 2015 Bashkia Cėrrik
Arben MALO Kryebashkiak 2015 Bashkia Kolonjė
Ardian KOKOMANI Kryebashkiak 2015 Bashkia Shijak
Arif TAFANI Kryebashkiak 2015 Bashkia Belsh
Armando SUBASHI Kryebashkiak 2015 Bashkia Fier
Artur BARDHI Kryebashkiak 2015 Bashkia Kurbin
Artur BUSHI Kryebashkiak 2015 Bashkia Krujė
Bashkim SHEHU Kryebashkiak 2015 Bashkia Kukės
Basir ĒUPA Kryebashkiak 2015 Bashkia Klos
Beqir NUREDINI Kryebashkiak 2015 Bashkia Rrogozhinė
Besnik DUSHAJ Kryebashkiak 2015 Bashkia Tropojė
Bledjon NALLBATI Kryebashkiak 2015 Bashkia Devoll
Dritan LELI Kryebashkiak 2015 Bashkia Vlorė
Durim RROSHI Kryebashkiak 2015 Bashkia Memaliaj
Edmond THEMELKO Kryebashkiak 2015 Bashkia Pustec
Eduart KAPRI Kryebashkiak 2015 Bashkia Pogradec
Elvis ROSHI Kryebashkiak 2015 Bashkia Kavajė
Erion VELIAJ Kryebashkiak 2015 Bashkia Tiranė
Fatos TUSHE Kryebashkiak 2015 Bashkia Lushnje
Fiqiri ISMAILI Kryebashkiak 2015 Bashkia Vorė
Florjana KOKA Kryebashkiak 2015 Bashkia Sarandė
Fran FRROKAJ Kryebashkiak 2015 Bashkia Lezhė
Fran TUCI Kryebashkiak 2015 Bashkia Fushė-Arrėz
Fredi KOKONESHI Kryebashkiak 2015 Bashkia Divjakė
Gėzim TOPĒIU Kryebashkiak 2015 Bashkia Maliq
Gjon GJONAJ Kryebashkiak 2015 Bashkia Pukė
Ilia STEFO Kryebashkiak 2015 Bashkia Kolonjė
Isa SAKJA Kryebashkiak 2015 Bashkia Kavajė
Jorgo GORO Kryebashkiak 2015 Bashkia Himarė
Juliana MEMAJ Kryebashkiak 2015 Bashkia Ura Vajgurore
Kastriot GURRA Kryebashkiak 2015 Bashkia Librazhd
Klement NDONI Kryebashkiak 2015 Bashkia Kėlcyrė
Leonidha HRISTO Kryebashkiak 2015 Bashkia Finiq
Luiza MANDI Kryebashkiak 2015 Bashkia Libohovė
Luljeta DOLLANI Kryebashkiak 2015 Bashkia Gramsh
Majlinda BUFI Kryebashkiak 2015 Bashkisa Roskovec