Para dhe Pushtet


Funksion Subjekti:

Emėr Subjekti:

Nė Money&Power (One Stop Integrate Data Source) janė publikuar tė dhėna pėr pasuri, tė ardhura dhe shpenzime tė deklaruara nga funksionarė tė lartė publik. Tė dhėnat janė sipas deklarimeve zyrtare tė njė viti tė caktuar apo deklarim fillestar pėrpara marrjes sė detyrės. Nė ēdo rast informacioni flet pėr datėn e plotėsimit tė dokumentit pėr Inspektoriatin e Lartė tė Deklarimit tė Pasurive ILKDP. Veē subjektit nė deklarim pėrfshihen edhe persona tė tjerė pjesėtarė tė familjes me detyrim ligjor pėr tė deklaruar. Deklarimi vjetor karakterizohet nga informacioni pėr tė ardhura tė krijuara nė atė vit; pasuri tė fituara gjatė vitit nė fjalė; sikurse shpenzime pėr tė cilat subjektet kanė detyrim ligjor pėr deklarim. Subjektet pėr tė cilat ka informacion nė kėtė rubrikė janė funksionarė tė lartė publik: President; Anėtar tė Kėshillit tė Ministrave; Kryetar tė Bashkive Kryesore, Pėrfaqėsues tė Parlamentit; Gjyqtar tė Nivelit tė Lartė; Kryeprokuror dhe titullar tė institucioneve tė pavarura. Ky informacion bėhet i hapur dhe transparent, me qėllim informimin e publikut mbi interesat ekonomike dhe pasuritė e funksionarėve tė lartė publik qė pėrfaqėsojnė dhe qeverisin nė vend. Tė dhėnat e Money & Power janė tė ndėrlidhura me tė dhėna tė Open Corporates Albania pėr shoqėri biznesi qė janė pjesė e deklarimit tė njė subjekti individual. Pėr ēdo subjekt ėshtė dhėnė edhe numri i indeksit tė dokumentit zyrtar tė dorėzuar pranė ILKDP, dokument nga ku janė cituar tė dhėnat.

Lista e Subjekteve (Total: 79)

AllA B Ē D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V X Y Z


Emėr Subjekti Funksioni Institucioni
Adnand XHELILI Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė
Adriatik CAMA Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė
Afėrdita NDOI (VATNIKAJ) Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė
Afrim SHEHU Oficer i Policisė Gjyqsore Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė
Alket MERSINI Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė
Alketa ZIFLA Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė
Anila GALANXHI PAPPA Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė
Antoneta SEVDARI (BEJKO) Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė
Apostol PRIFTI Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė
Ardian BRAHO Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė
Arian PERMETI Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė
Armand GURAKUQI Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė
Armida HAMITI (MOĒKA) Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė
Artan LULAJ Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė
Avni KRAJA Prokuror - Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė
Besnik CENGU Oficer i Policisė Gjyqsore Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė
Bledar MAKSUTI Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė
Bujar HOXHA Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė
Dritan NUSHI Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė
Dritan PEKA Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė
Dritan RRESHKA Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė
Elfrida BREGOVA Prokuror - Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė
Elida KAĒKINI (CELAMI) Prokuror - Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė
Elina KOMBI Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė
ELIO MAZREKU Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė
Elsa KAREĒI Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė
Elsa MIHA Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė
Endrit BIMI Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė
Enkeleda MILLONAI Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė
Enklid GJINI Prokuror - Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė
Erion PANO Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė
Eriselda BALA Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė
Erjon SHEHAJ Oficer i Policisė Gjyqsore Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė
Ermir BETA Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė
Ervin KARANXHA Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė
Ervisa HYKA Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė
Esmeralda KESHI(CAMI) Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė
Genci QANA Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė
Genti XHOLI Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė
Gentjan OSMANI Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė