Para dhe Pushtet


Funksion Subjekti:

Emėr Subjekti:

Nė Money&Power (One Stop Integrate Data Source) janė publikuar tė dhėna pėr pasuri, tė ardhura dhe shpenzime tė deklaruara nga funksionarė tė lartė publik. Tė dhėnat janė sipas deklarimeve zyrtare tė njė viti tė caktuar apo deklarim fillestar pėrpara marrjes sė detyrės. Nė ēdo rast informacioni flet pėr datėn e plotėsimit tė dokumentit pėr Inspektoriatin e Lartė tė Deklarimit tė Pasurive ILKDP. Veē subjektit nė deklarim pėrfshihen edhe persona tė tjerė pjesėtarė tė familjes me detyrim ligjor pėr tė deklaruar. Deklarimi vjetor karakterizohet nga informacioni pėr tė ardhura tė krijuara nė atė vit; pasuri tė fituara gjatė vitit nė fjalė; sikurse shpenzime pėr tė cilat subjektet kanė detyrim ligjor pėr deklarim. Subjektet pėr tė cilat ka informacion nė kėtė rubrikė janė funksionarė tė lartė publik: President; Anėtar tė Kėshillit tė Ministrave; Kryetar tė Bashkive Kryesore, Pėrfaqėsues tė Parlamentit; Gjyqtar tė Nivelit tė Lartė; Kryeprokuror dhe titullar tė institucioneve tė pavarura. Ky informacion bėhet i hapur dhe transparent, me qėllim informimin e publikut mbi interesat ekonomike dhe pasuritė e funksionarėve tė lartė publik qė pėrfaqėsojnė dhe qeverisin nė vend. Tė dhėnat e Money & Power janė tė ndėrlidhura me tė dhėna tė Open Corporates Albania pėr shoqėri biznesi qė janė pjesė e deklarimit tė njė subjekti individual. Pėr ēdo subjekt ėshtė dhėnė edhe numri i indeksit tė dokumentit zyrtar tė dorėzuar pranė ILKDP, dokument nga ku janė cituar tė dhėnat.

Lista e Subjekteve (Total: 42)

AllA B Ē D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V X Y Z


Emėr Subjekti Funksioni Institucioni
Adnan XHOLI Prokuror Prokuroria e Pėrgjithshme
Adnand KOSOVA Prokuror - Prokuror Prokuroria e Pėrgjithshme - Prokuroria e Pėrgjithshme
Adriano DYRMISHI Oficer i Policisė Gjyqsore Prokuroria e Pėrgjithshme
Adriatik LLALLA Prokuror i Pėrgjithshėm Prokuroria e Pėrgjithshme
Alban SERANI Kėshilltar Prokuroria e Pėrgjithshme
Alfred PROGONATI Prokuror Prokuroria e Pėrgjithshme
Alma MUĒA Prokuror Prokuroria e Pėrgjithshme
Altin BINAJ Prokuror Prokuroria e Pėrgjithshme
Anila LEKA Prokuror Prokuroria e Pėrgjithshme
Arben DOLLAPAJ Prokuror Prokuroria e Pėrgjithshme
Arben KRAJA Prokuror Prokuroria e Pėrgjithshme
Arben QOSJA Oficer i Policisė Gjyqsore Prokuroria e Pėrgjithshme
Arqilea KOĒA Prokuror Prokuroria e Pėrgjithshme
Artan LULAJ Prokuror Prokuroria e Pėrgjithshme
Artur SELMANI Prokuror Prokuroria e Pėrgjithshme
Bilbil METE Prokuror Prokuroria e Pėrgjithshme
Bledar MAKSUTI Prokuror Prokuroria e Pėrgjithshme
Bujar SHESHI Prokuror Prokuroria e Pėrgjithshme
Deniona KATRO Prokuror Prokuroria e Pėrgjithshme
Edlira JORGAQI(KRIPA) Drejtor Prokuroria e Pėrgjithshme
Elina KOMBI Prokuror Prokuroria e Pėrgjithshme
Fatjona MEMĒAJ Prokuror Prokuroria e Pėrgjithshme
Fjorida BALLAURI(KALLĒO) Drejtor Prokuroria e Pėrgjithshme
Hysen KETA Prokuror Prokuroria e Pėrgjithshme
Ina RAMA Prokuror i Pėrgjithshėm Prokuroria e Pėrgjithshme
Isa JATA Prokuror Prokuroria e Pėrgjithshme
Kasem BERBERI Prokuror Prokuroria e Pėrgjithshme
Kostaq BELURI Prokuror Prokuroria e Pėrgjithshme
Kujtim LULI Prokuror Prokuroria e Pėrgjithshme
Ledina LERA(RIZA) Prokuror Prokuroria e Pėrgjithshme
Luan ABAZI Drejtor Prokuroria e Pėrgjithshme
Madrid KULLOLLI Prokuror Prokuroria e Pėrgjithshme
Mihallaq BLETA Prokuror Prokuroria e Pėrgjithshme
Miranda BUSHI Prokuror Prokuroria e Pėrgjithshme
Naim TOTA Prokuror Prokuroria e Pėrgjithshme
Rovena GASHI Prokuror Prokuroria e Pėrgjithshme
Shkelqim KOKONA Prokuror Prokuroria e Pėrgjithshme
Skėnder BAĒA Drejtor Prokuroria e Pėrgjithshme
Sokol STOJANI Prokuror Prokuroria e Pėrgjithshme
Thoma JANO Prokuror Prokuroria e Pėrgjithshme