Para dhe Pushtet


Funksion Subjekti:

Emėr Subjekti:

Nė Money&Power (One Stop Integrate Data Source) janė publikuar tė dhėna pėr pasuri, tė ardhura dhe shpenzime tė deklaruara nga funksionarė tė lartė publik. Tė dhėnat janė sipas deklarimeve zyrtare tė njė viti tė caktuar apo deklarim fillestar pėrpara marrjes sė detyrės. Nė ēdo rast informacioni flet pėr datėn e plotėsimit tė dokumentit pėr Inspektoriatin e Lartė tė Deklarimit tė Pasurive ILKDP. Veē subjektit nė deklarim pėrfshihen edhe persona tė tjerė pjesėtarė tė familjes me detyrim ligjor pėr tė deklaruar. Deklarimi vjetor karakterizohet nga informacioni pėr tė ardhura tė krijuara nė atė vit; pasuri tė fituara gjatė vitit nė fjalė; sikurse shpenzime pėr tė cilat subjektet kanė detyrim ligjor pėr deklarim. Subjektet pėr tė cilat ka informacion nė kėtė rubrikė janė funksionarė tė lartė publik: President; Anėtar tė Kėshillit tė Ministrave; Kryetar tė Bashkive Kryesore, Pėrfaqėsues tė Parlamentit; Gjyqtar tė Nivelit tė Lartė; Kryeprokuror dhe titullar tė institucioneve tė pavarura. Ky informacion bėhet i hapur dhe transparent, me qėllim informimin e publikut mbi interesat ekonomike dhe pasuritė e funksionarėve tė lartė publik qė pėrfaqėsojnė dhe qeverisin nė vend. Tė dhėnat e Money & Power janė tė ndėrlidhura me tė dhėna tė Open Corporates Albania pėr shoqėri biznesi qė janė pjesė e deklarimit tė njė subjekti individual. Pėr ēdo subjekt ėshtė dhėnė edhe numri i indeksit tė dokumentit zyrtar tė dorėzuar pranė ILKDP, dokument nga ku janė cituar tė dhėnat.

Lista e Subjekteve (Total: 65)

AllA B Ē D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V X Y Z


Emėr Subjekti Funksioni Institucioni
Aldo BUMĒI Kėshilli i Ministrave Kėshilli i Ministrave
Anila DENAJ Kėshilli i Ministrave PS mandati II Kėshilli i Ministrave
Arben IMAMI Kėshilli i Ministrave Kėshilli i Ministrave
Arben AHMETAJ Kėshilli i Ministrave - Kėshilli i Ministrave PS mandati II Kėshilli i Ministrave - Kėshilli i Ministrave
Arben BEQIRI Kėshilli i Ministrave Kėshilli i Ministrave
Belinda BALLUKU Kėshilli i Ministrave PS mandati II Kėshilli i Ministrave
Besa SHAHINI Kėshilli i Ministrave PS mandati II Kėshilli i Ministrave
Bledar ĒUĒI Kėshilli i Ministrave - Kėshilli i Ministrave PS mandati II Kėshilli i Ministrave - Kėshilli i Ministrave
Blendi KLOSI Kėshilli i Ministrave - Kėshilli i Ministrave PS mandati II Kėshilli i Ministrave - Kėshilli i Ministrave
Bujar NISHANI Kėshilli i Ministrave Kėshilli i Ministrave
Damian GJIKNURI Kėshilli i Ministrave - Kėshilli i Ministrave PS mandati II Kėshilli i Ministrave - Kėshilli i Ministrave
Ditmir BUSHATI Kėshilli i Ministrave - Kėshilli i Ministrave PS mandati II Kėshilli i Ministrave - Kėshilli i Ministrave
Dritan DEMIRAJ Kėshilli i Ministrave Kėshilli i Ministrave
Edi RAMA Kėshilli i Ministrave - Kėshilli i Ministrave PS mandati II Kėshilli i Ministrave - Kėshilli i Ministrave
Edmond HAXHINASTO Kėshilli i Ministrave - Kėshilli i Ministrave Kėshilli i Ministrave - Kėshilli i Ministrave
Edmond PANARITI Kėshilli i Ministrave Kėshilli i Ministrave
Eduard HALIMI Kėshilli i Ministrave Kėshilli i Ministrave
Eduard SHALSI Kėshilli i Ministrave PS mandati II Kėshilli i Ministrave
Eglantina GJERMENI Kėshilli i Ministrave Kėshilli i Ministrave
Elisa SPIROPALI Kėshilli i Ministrave PS mandati II Kėshilli i Ministrave
Elva MARGARITI Kėshilli i Ministrave PS mandati II Kėshilli i Ministrave
Engjėll AGAĒI Sekretar i Pėrgjithshėm Kėshilli i Ministrave
Enkelejd ALIBEAJ Kėshilli i Ministrave Kėshilli i Ministrave
Erion BRAĒE Kėshilli i Ministrave PS mandati II Kėshilli i Ministrave
Erion VELIAJ Kėshilli i Ministrave Kėshilli i Ministrave
Ermonela VALIKAJ FELAJ Kėshilli i Ministrave Kėshilli i Ministrave
Etilda (SALIU) GJONAJ Kėshilli i Ministrave - Kėshilli i Ministrave PS mandati II Kėshilli i Ministrave - Kėshilli i Ministrave
Fatmir MEDIU Kėshilli i Ministrave Kėshilli i Ministrave
Fatmir XHAFAJ Kėshilli i Ministrave - Kėshilli i Ministrave PS mandati II Kėshilli i Ministrave - Kėshilli i Ministrave
Flamur NOKA Kėshilli i Ministrave Kėshilli i Ministrave
Gazment BARDHI Kėshilli i Ministrave Kėshilli i Ministrave
Genc POLLO Kėshilli i Ministrave Kėshilli i Ministrave
Genci RULI Kėshilli i Ministrave Kėshilli i Ministrave
Gent CAKAJ Kėshilli i Ministrave PS mandati II Kėshilli i Ministrave
Helga VUKAJ Kėshilli i Ministrave Kėshilli i Ministrave
Ilir META Kėshilli i Ministrave Kėshilli i Ministrave
Ilir BEQAJ Kėshilli i Ministrave Kėshilli i Ministrave
Klajda GJOSHA Deputet Legjislatura IX Kėshilli i Ministrave
Ledina MANDIJA Kėshilli i Ministrave Kėshilli i Ministrave
Lefter KOKA Kėshilli i Ministrave Kėshilli i Ministrave