Para dhe Pushtet


Funksion Subjekti:

Emėr Subjekti:

Nė Money&Power (One Stop Integrate Data Source) janė publikuar tė dhėna pėr pasuri, tė ardhura dhe shpenzime tė deklaruara nga funksionarė tė lartė publik. Tė dhėnat janė sipas deklarimeve zyrtare tė njė viti tė caktuar apo deklarim fillestar pėrpara marrjes sė detyrės. Nė ēdo rast informacioni flet pėr datėn e plotėsimit tė dokumentit pėr Inspektoriatin e Lartė tė Deklarimit tė Pasurive ILKDP. Veē subjektit nė deklarim pėrfshihen edhe persona tė tjerė pjesėtarė tė familjes me detyrim ligjor pėr tė deklaruar. Deklarimi vjetor karakterizohet nga informacioni pėr tė ardhura tė krijuara nė atė vit; pasuri tė fituara gjatė vitit nė fjalė; sikurse shpenzime pėr tė cilat subjektet kanė detyrim ligjor pėr deklarim. Subjektet pėr tė cilat ka informacion nė kėtė rubrikė janė funksionarė tė lartė publik: President; Anėtar tė Kėshillit tė Ministrave; Kryetar tė Bashkive Kryesore, Pėrfaqėsues tė Parlamentit; Gjyqtar tė Nivelit tė Lartė; Kryeprokuror dhe titullar tė institucioneve tė pavarura. Ky informacion bėhet i hapur dhe transparent, me qėllim informimin e publikut mbi interesat ekonomike dhe pasuritė e funksionarėve tė lartė publik qė pėrfaqėsojnė dhe qeverisin nė vend. Tė dhėnat e Money & Power janė tė ndėrlidhura me tė dhėna tė Open Corporates Albania pėr shoqėri biznesi qė janė pjesė e deklarimit tė njė subjekti individual. Pėr ēdo subjekt ėshtė dhėnė edhe numri i indeksit tė dokumentit zyrtar tė dorėzuar pranė ILKDP, dokument nga ku janė cituar tė dhėnat.

Lista e Subjekteve (Total: 195)

AllA B Ē D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V X Y Z


Emėr Subjekti Funksioni Institucioni
Arta DADE Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Arta MARKU Prokuror - Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Shkodėr - Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Shkodėr
Artan DIDI Drejtor i Policisė sė Shtetit Policia e Shtetit
Artan GAĒI Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Artan LAME Drejtor i Pėrgjithshėm i ALUIZNI-t ALUIZNI
Artan SHKĖMBI Kryebashkiak Bashkia Pogradec
Artan BAJRAMI Prokuror Prokuroria e Apelit per Krime te Renda
Artan BROCI Anėtar i Kėshillit tė Lartė tė Drejtėsisė - Gjyqtar - Gjyqtar Kėshilli i Lartė i Drejtėsisė - Gjykata e Apelit - Gjykata e Lartė
Artan GJOKAJ Administrator Shoqėri Publike Shtypshkronja e Letrave me Vlerė sh.a
Artan HAZBI Prokuror - Prokuror Prokuroria Sarandė - Prokuroria e Rrethit Lushnje
Artan LULAJ Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria e Pėrgjithshme - Prokuroria e Apelit per Krime te Renda - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė
Artan MADANI Prokuror - Prokuror - Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Durrės - Prokuroria Kavajė - Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Kavajė - Prokuroria Durrės - Prokuroria Lezhė
Artan SHTRUNGZA Oficer i Policisė Gjyqsore - Prokuror Prokuroria Tropojė - Prokuroria Tropojė
Artan ZENELI Gjyqtar Gjykata e Lartė
Artur BARDHI Kryebashkiak - Kryebashkiak 2015 Bashkia Kurbin - Bashkia Kurbin
Artur BUSHI Deputet i Parlamentit - Kryebashkiak 2015 Kuvendi i Shqipėrisė - Bashkia Krujė
Artur KALAJA Gjyqtar Gjykata e Apelit
Artur KUKO Ambasador - Ambasador Ambasada Shqiptare nė NATO - Ambasada Shqiptare nė Gjermani
Artur CARA Oficer i Policisė Gjyqsore - Prokuror - Prokuror Prokuroria Vlorė - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Fier - Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Fier
Artur GAXHA Gjyqtar - Gjyqtar Gjykata e Shkallės sė Parė, Tiranė - Gjykata e Apelit
Artur ISMAJLUKAJ Oficer i Policisė Gjyqsore - Prokuror Prokuroria Tropojė - Prokuroria Tropojė
Artur SELMANI Prokuror Prokuroria e Pėrgjithshme
Asim VOKSHI Gjyqtar Gjykata e Apelit
Asllan BARJAMAJ Prokuror - Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqsor Pėrmet - Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Permet - Prokuroria e Rrethit Gjyqsor Vlorė - Prokuroria e Rrethit Gjyqsor Gjirokastėr
Asllan DOGJANI Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Asqeri KUQJA Kryebashkiak Bashkia Belsh
Astrit HAXHIALUSHI Anėtar i Kėshillit tė Lartė tė Drejtėsisė - Gjyqtar Kėshilli i Lartė i Drejtėsisė - Gjykata e Apelit
Astrit PATOZI Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Astrit VELIAJ Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Astrit ALIAJ Prefekt Qarku Gjirokastėr
Astrit HALILAJ Drejtor i Policisė sė Shtetit - Drejtor i Policisė sė Shtetit - Oficer i Policisė Gjyqsore - Prokuror Ministria e Brendshme - Drejtoria e Policisė sė Shtetit - Prokuroria Tiranė - Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Shkodėr
Aurel ZARKA Oficer i Policisė Gjyqsore - Prokuror Prokuroria Krimeve tė Rėnda - Prokuroria e Rrethit Vlorė
Aurora ALIMADHI Sekretar i Pėrgjithshėm Ministria e Energjisė dhe Industrisė
Avni KRAJA Prokuror - Prokuror - Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Shkodėr - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė - Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Tirane - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė - Prokuroria Krujė
Avni SEJDI Gjyqtar - Gjyqtar - Gjyqtar Gjykata Administrative e Shkallės sė Parė Tiranė - Gjykata e Rrethit Gjyqėsor Mirditė - Gjykata e Rrethit Gjyqėsor Pukė