Para dhe Pushtet


Funksion Subjekti:

Emėr Subjekti:

Nė Money&Power (One Stop Integrate Data Source) janė publikuar tė dhėna pėr pasuri, tė ardhura dhe shpenzime tė deklaruara nga funksionarė tė lartė publik. Tė dhėnat janė sipas deklarimeve zyrtare tė njė viti tė caktuar apo deklarim fillestar pėrpara marrjes sė detyrės. Nė ēdo rast informacioni flet pėr datėn e plotėsimit tė dokumentit pėr Inspektoriatin e Lartė tė Deklarimit tė Pasurive ILKDP. Veē subjektit nė deklarim pėrfshihen edhe persona tė tjerė pjesėtarė tė familjes me detyrim ligjor pėr tė deklaruar. Deklarimi vjetor karakterizohet nga informacioni pėr tė ardhura tė krijuara nė atė vit; pasuri tė fituara gjatė vitit nė fjalė; sikurse shpenzime pėr tė cilat subjektet kanė detyrim ligjor pėr deklarim. Subjektet pėr tė cilat ka informacion nė kėtė rubrikė janė funksionarė tė lartė publik: President; Anėtar tė Kėshillit tė Ministrave; Kryetar tė Bashkive Kryesore, Pėrfaqėsues tė Parlamentit; Gjyqtar tė Nivelit tė Lartė; Kryeprokuror dhe titullar tė institucioneve tė pavarura. Ky informacion bėhet i hapur dhe transparent, me qėllim informimin e publikut mbi interesat ekonomike dhe pasuritė e funksionarėve tė lartė publik qė pėrfaqėsojnė dhe qeverisin nė vend. Tė dhėnat e Money & Power janė tė ndėrlidhura me tė dhėna tė Open Corporates Albania pėr shoqėri biznesi qė janė pjesė e deklarimit tė njė subjekti individual. Pėr ēdo subjekt ėshtė dhėnė edhe numri i indeksit tė dokumentit zyrtar tė dorėzuar pranė ILKDP, dokument nga ku janė cituar tė dhėnat.

Lista e Subjekteve (Total: 145)

AllA B Ē D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V X Y Z


Emėr Subjekti Funksioni Institucioni
Klajda GJOSHA Deputet Legjislatura IX Kėshilli i Ministrave
Klevis BALLIU Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Klodiana SPAHIU Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Klotilda BUSHKA Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Lefter KOKA Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Lindita METALIAJ Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Lindita NIKOLLA Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Lorenc LUKA Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Luan DUZHA Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Luan RAMA Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Luan BAĒI Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Luan HARUSHA Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Luējano BOĒI Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Lulzim BASHA Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Milva EKONOMI Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Mimi KODHELI Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Mirela KUMBARO FURXHI Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Monika KRYEMADHI Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Musa ULQINI Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Myslim MURRIZI Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Nadire MEĒORAPAJ Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Nard NDOKA Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Nasip NAĒO Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Niko PELESHI Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Nora MALAJ Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Nuri BELBA Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Oerd BYLYKBASHI Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Ogerta MANASTIRLIU Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Olta XHAĒKA Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Orjola PAMPURI Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Pandeli MAJKO Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Paulin STERKAJ Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Pėrparim SPAHIU Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Petrit VASILI Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Pjerin NDREU Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Rakip SULI Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Reme LALA Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Robert BITRI Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Rolant XHELILAJ Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Romeo GURAKUQI Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė