Para dhe Pushtet


Funksion Subjekti:

Emėr Subjekti:

Nė Money&Power (One Stop Integrate Data Source) janė publikuar tė dhėna pėr pasuri, tė ardhura dhe shpenzime tė deklaruara nga funksionarė tė lartė publik. Tė dhėnat janė sipas deklarimeve zyrtare tė njė viti tė caktuar apo deklarim fillestar pėrpara marrjes sė detyrės. Nė ēdo rast informacioni flet pėr datėn e plotėsimit tė dokumentit pėr Inspektoriatin e Lartė tė Deklarimit tė Pasurive ILKDP. Veē subjektit nė deklarim pėrfshihen edhe persona tė tjerė pjesėtarė tė familjes me detyrim ligjor pėr tė deklaruar. Deklarimi vjetor karakterizohet nga informacioni pėr tė ardhura tė krijuara nė atė vit; pasuri tė fituara gjatė vitit nė fjalė; sikurse shpenzime pėr tė cilat subjektet kanė detyrim ligjor pėr deklarim. Subjektet pėr tė cilat ka informacion nė kėtė rubrikė janė funksionarė tė lartė publik: President; Anėtar tė Kėshillit tė Ministrave; Kryetar tė Bashkive Kryesore, Pėrfaqėsues tė Parlamentit; Gjyqtar tė Nivelit tė Lartė; Kryeprokuror dhe titullar tė institucioneve tė pavarura. Ky informacion bėhet i hapur dhe transparent, me qėllim informimin e publikut mbi interesat ekonomike dhe pasuritė e funksionarėve tė lartė publik qė pėrfaqėsojnė dhe qeverisin nė vend. Tė dhėnat e Money & Power janė tė ndėrlidhura me tė dhėna tė Open Corporates Albania pėr shoqėri biznesi qė janė pjesė e deklarimit tė njė subjekti individual. Pėr ēdo subjekt ėshtė dhėnė edhe numri i indeksit tė dokumentit zyrtar tė dorėzuar pranė ILKDP, dokument nga ku janė cituar tė dhėnat.

Lista e Subjekteve (Total: 195)

AllA B Ē D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V X Y Z


Emėr Subjekti Funksioni Institucioni
Andi ĒELIKU Gjyqtar Gjykata e Lartė
Andi POGAĒE Prokuror - Prokuror Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Fier - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Fier
Andon FRROKAJ Deputet Legjislatura IX - Kryebashkiak Kuvendi i Shqipėrisė - Bashkia Mamurras
Andrea MARTO Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Andrea MALIQARI Rektor Universiteti Universiteti Politeknik i Tiranės
Anduel XHINDI Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Ani DYRMISHI Administrator Shoqėri Publike Hekurudha Shqiptare
Anila DENAJ Drejtor - Kėshilli i Ministrave PS mandati II Fondi i Sigurimit tė Detyrueshėm tė Kujdesit Shėndetėsor - Kėshilli i Ministrave
Anila AGALLIU Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Anila BEBEĒI Prokuror - Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Durrės - Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Durrės
Anila GALANXHI PAPPA Prokuror - Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Vlorė - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė
Anila LEKA Prokuror Prokuroria e Pėrgjithshme
Anila SHEHU Administrator Shoqėri Publike Rezistenca Studentore Universitare Nr. 1, sh.a, Tiranė
Anila TRIMI Drejtor i Njėsisė Antitrafik - Sekretar i Pėrgjithshėm Ministria e Punėve tė Brendshme - Ministria e Punėve tė Brendshme
Anisa QILIMI Prokuror - Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Krujė - Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Tirane
Anita JELLA Oficer i Policisė Gjyqsore - Prokuror - Prokuror Prokuroria e Apelit Durrės - Prokuroria Librazhd - Prokuroria Elbasan
Anton MARTINI Prokuror - Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria Lushnje - Prokuroria Krimeve tė Rėnda - Prokuroria Krimeve tė Rėnda Shkalla e Parė - Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Shkodėr
Anton PALI Prokuror - Prokuror Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Vlorė - Prokuroria e Apelit Vlorė
Antoneta DHIMA Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Antoneta SEVDARI (BEJKO) Prokuror - Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Durrės - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė
Apostol PRIFTI Prokuror - Prokuror Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Tirane - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė
Aqif RAKIPI Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Arben CICI Ambasador Ambasada Shqiptare nė Danimarkė
Arben ĒUKO Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Arben DOLLAPAJ Prokuror - Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria Durrės - Prokuroria Tiranė - Prokuroria e Pėrgjithshme - Prokuroria e Apelit Shkoder
Arben IMAMI Deputet i Parlamentit - Kėshilli i Ministrave Kuvendi i Shqipėrisė - Kėshilli i Ministrave
Arben KRAJA Prokuror Prokuroria e Pėrgjithshme
Arben NDOKA Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Arben NELA Prokuror - Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria Fier - Prokuroria Durrės - Prokuroria Tiranė - Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Tirane
Arben PASHO Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria Gjirokastėr - Prokuroria Sarandė - Prokuroria Tepelenė
Arben RISTANI Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Arben AGOVI Prokuror - Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Mirditė - Prokuroria Lezhė
Arben AHMETAJ Deputet i Parlamentit - Deputet Legjislatura IX - Kėshilli i Ministrave - Kėshilli i Ministrave PS mandati II Kuvendi i Shqipėrisė - Kuvendi i Shqipėrisė - Kėshilli i Ministrave - Kėshilli i Ministrave
Arben ALLAJBEU Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Berat - Prokuroria Berat - Prokuroria Berat
Arben BEQIRI Kėshilli i Ministrave Kėshilli i Ministrave
Arben DASHI Drejtor i Policisė sė Shtetit Policia e Shtetit
Arben DYLA Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria Mat - Prokuroria Lushnje - Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Lushnje
Arben GAZIONI Ambasador Ambasada Shqiptare nė Federatėn Ruse
Arben GJATA Rektor Universiteti Universiteti i Mjekėsisė, Tiranė
Arben KACORRI Administrator Shoqėri Publike Ujėsjellės Kanalizime sh.a, Tepelenė