Para dhe Pushtet


Funksion Subjekti:

Emėr Subjekti:

Nė Money&Power (One Stop Integrate Data Source) janė publikuar tė dhėna pėr pasuri, tė ardhura dhe shpenzime tė deklaruara nga funksionarė tė lartė publik. Tė dhėnat janė sipas deklarimeve zyrtare tė njė viti tė caktuar apo deklarim fillestar pėrpara marrjes sė detyrės. Nė ēdo rast informacioni flet pėr datėn e plotėsimit tė dokumentit pėr Inspektoriatin e Lartė tė Deklarimit tė Pasurive ILKDP. Veē subjektit nė deklarim pėrfshihen edhe persona tė tjerė pjesėtarė tė familjes me detyrim ligjor pėr tė deklaruar. Deklarimi vjetor karakterizohet nga informacioni pėr tė ardhura tė krijuara nė atė vit; pasuri tė fituara gjatė vitit nė fjalė; sikurse shpenzime pėr tė cilat subjektet kanė detyrim ligjor pėr deklarim. Subjektet pėr tė cilat ka informacion nė kėtė rubrikė janė funksionarė tė lartė publik: President; Anėtar tė Kėshillit tė Ministrave; Kryetar tė Bashkive Kryesore, Pėrfaqėsues tė Parlamentit; Gjyqtar tė Nivelit tė Lartė; Kryeprokuror dhe titullar tė institucioneve tė pavarura. Ky informacion bėhet i hapur dhe transparent, me qėllim informimin e publikut mbi interesat ekonomike dhe pasuritė e funksionarėve tė lartė publik qė pėrfaqėsojnė dhe qeverisin nė vend. Tė dhėnat e Money & Power janė tė ndėrlidhura me tė dhėna tė Open Corporates Albania pėr shoqėri biznesi qė janė pjesė e deklarimit tė njė subjekti individual. Pėr ēdo subjekt ėshtė dhėnė edhe numri i indeksit tė dokumentit zyrtar tė dorėzuar pranė ILKDP, dokument nga ku janė cituar tė dhėnat.

Lista e Subjekteve (Total: 145)

AllA B Ē D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V X Y Z


Emėr Subjekti Funksioni Institucioni
Elena XHINA Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Elisa SPIROPALI Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Elona HOXHA (GJEBREA) Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Endri HASA Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Endrit BRAIMLLARI Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Enkelejd ALIBEAJ Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Erion BRAĒE Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Ermonela VALIKAJ FELAJ Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Ervin BUSHATI Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Ervin SALIANJI Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Evis KUSHI Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Fadil NASUFI Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Fatbardha KADIU Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Fatmir MEDIU Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Fatmir XHAFAJ Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Fatmir VELAJ Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Fidel YLLI Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Flamur NOKA Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Flamur GOLEMI Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Floida KĖRPAĒI Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Florjon MIMA Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Genc POLLO Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Gent STRAZIMIRI Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Gjetan GJETANI Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Gledjon REHOVICA Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Gramoz RUĒI Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Grida SHQINA DUMA Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Halim KOSOVA Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Hekuran HOXHALLI Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Helidon BUSHATI Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Ilir XHAKOLLI Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Ilir BEQAJ Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Ilir NDRAXHI Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Ilirian PENDAVINJI Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Ismet BEQIRAJ Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Isuf ĒELAJ Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Izmira ULQINAKU Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Jorida TABAKU Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Jurgis ĒYRBJA Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Kejdi MEHMETAJ Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė