Para dhe Pushtet


Funksion Subjekti:

Emėr Subjekti:

Nė Money&Power (One Stop Integrate Data Source) janė publikuar tė dhėna pėr pasuri, tė ardhura dhe shpenzime tė deklaruara nga funksionarė tė lartė publik. Tė dhėnat janė sipas deklarimeve zyrtare tė njė viti tė caktuar apo deklarim fillestar pėrpara marrjes sė detyrės. Nė ēdo rast informacioni flet pėr datėn e plotėsimit tė dokumentit pėr Inspektoriatin e Lartė tė Deklarimit tė Pasurive ILKDP. Veē subjektit nė deklarim pėrfshihen edhe persona tė tjerė pjesėtarė tė familjes me detyrim ligjor pėr tė deklaruar. Deklarimi vjetor karakterizohet nga informacioni pėr tė ardhura tė krijuara nė atė vit; pasuri tė fituara gjatė vitit nė fjalė; sikurse shpenzime pėr tė cilat subjektet kanė detyrim ligjor pėr deklarim. Subjektet pėr tė cilat ka informacion nė kėtė rubrikė janė funksionarė tė lartė publik: President; Anėtar tė Kėshillit tė Ministrave; Kryetar tė Bashkive Kryesore, Pėrfaqėsues tė Parlamentit; Gjyqtar tė Nivelit tė Lartė; Kryeprokuror dhe titullar tė institucioneve tė pavarura. Ky informacion bėhet i hapur dhe transparent, me qėllim informimin e publikut mbi interesat ekonomike dhe pasuritė e funksionarėve tė lartė publik qė pėrfaqėsojnė dhe qeverisin nė vend. Tė dhėnat e Money & Power janė tė ndėrlidhura me tė dhėna tė Open Corporates Albania pėr shoqėri biznesi qė janė pjesė e deklarimit tė njė subjekti individual. Pėr ēdo subjekt ėshtė dhėnė edhe numri i indeksit tė dokumentit zyrtar tė dorėzuar pranė ILKDP, dokument nga ku janė cituar tė dhėnat.

Lista e Subjekteve (Total: 65)

AllA B Ē D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V X Y Z


Emėr Subjekti Funksioni Institucioni
Lindita NIKOLLA Kėshilli i Ministrave - Kėshilli i Ministrave PS mandati II Kėshilli i Ministrave - Kėshilli i Ministrave
Lulzim BASHA Kėshilli i Ministrave Kėshilli i Ministrave
Majlinda BREGU Kėshilli i Ministrave Kėshilli i Ministrave
Milena HARITO Kėshilli i Ministrave Kėshilli i Ministrave
Milva EKONOMI Kėshilli i Ministrave Kėshilli i Ministrave
Mimi KODHELI Kėshilli i Ministrave Kėshilli i Ministrave
Mirela KARABINA Kėshilli i Ministrave Kėshilli i Ministrave
Mirela KUMBARO FURXHI Kėshilli i Ministrave Kėshilli i Ministrave
Myqerem TAFAJ Kėshilli i Ministrave Kėshilli i Ministrave
Nard NDOKA Kėshilli i Ministrave Kėshilli i Ministrave
Nasip NAĒO Kėshilli i Ministrave Kėshilli i Ministrave
Niko PELESHI Kėshilli i Ministrave - Kėshilli i Ministrave PS mandati II Kėshilli i Ministrave - Kėshilli i Ministrave
Ogerta MANASTIRLIU Kėshilli i Ministrave - Kėshilli i Ministrave PS mandati II Kėshilli i Ministrave - Kėshilli i Ministrave
Olta XHAĒKA Kėshilli i Ministrave PS mandati II Kėshilli i Ministrave
Pandeli MAJKO Kėshilli i Ministrave PS mandati II Kėshilli i Ministrave
Petrit VASILI Kėshilli i Ministrave Kėshilli i Ministrave
Ridvan BODE Kėshilli i Ministrave Kėshilli i Ministrave
Saimir TAHIRI Kėshilli i Ministrave Kėshilli i Ministrave
Sali BERISHA Kėshilli i Ministrave Kėshilli i Ministrave
Sandėr LLESHI(LLESHAJ) Kėshilli i Ministrave PS mandati II - Kėshilltar Kėshilli i Ministrave - Kėshilli i Ministrave
Senida MESI Kėshilli i Ministrave - Kėshilli i Ministrave PS mandati II Kėshilli i Ministrave - Kėshilli i Ministrave
Shkėlqim CANI Kėshilli i Ministrave Kėshilli i Ministrave
Sonila QATO Kėshilli i Ministrave - Kėshilli i Ministrave PS mandati II Kėshilli i Ministrave - Kėshilli i Ministrave
Xhuljeta KĖRTUSHA Kėshilli i Ministrave Kėshilli i Ministrave
Ylli MANJANI Kėshilli i Ministrave Kėshilli i Ministrave