Para dhe Pushtet


Funksion Subjekti:

Emėr Subjekti:

Nė Money&Power (One Stop Integrate Data Source) janė publikuar tė dhėna pėr pasuri, tė ardhura dhe shpenzime tė deklaruara nga funksionarė tė lartė publik. Tė dhėnat janė sipas deklarimeve zyrtare tė njė viti tė caktuar apo deklarim fillestar pėrpara marrjes sė detyrės. Nė ēdo rast informacioni flet pėr datėn e plotėsimit tė dokumentit pėr Inspektoriatin e Lartė tė Deklarimit tė Pasurive ILKDP. Veē subjektit nė deklarim pėrfshihen edhe persona tė tjerė pjesėtarė tė familjes me detyrim ligjor pėr tė deklaruar. Deklarimi vjetor karakterizohet nga informacioni pėr tė ardhura tė krijuara nė atė vit; pasuri tė fituara gjatė vitit nė fjalė; sikurse shpenzime pėr tė cilat subjektet kanė detyrim ligjor pėr deklarim. Subjektet pėr tė cilat ka informacion nė kėtė rubrikė janė funksionarė tė lartė publik: President; Anėtar tė Kėshillit tė Ministrave; Kryetar tė Bashkive Kryesore, Pėrfaqėsues tė Parlamentit; Gjyqtar tė Nivelit tė Lartė; Kryeprokuror dhe titullar tė institucioneve tė pavarura. Ky informacion bėhet i hapur dhe transparent, me qėllim informimin e publikut mbi interesat ekonomike dhe pasuritė e funksionarėve tė lartė publik qė pėrfaqėsojnė dhe qeverisin nė vend. Tė dhėnat e Money & Power janė tė ndėrlidhura me tė dhėna tė Open Corporates Albania pėr shoqėri biznesi qė janė pjesė e deklarimit tė njė subjekti individual. Pėr ēdo subjekt ėshtė dhėnė edhe numri i indeksit tė dokumentit zyrtar tė dorėzuar pranė ILKDP, dokument nga ku janė cituar tė dhėnat.

Lista e Subjekteve (Total: 61)

AllA B Ē D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V X Y Z


Emėr Subjekti Funksioni Institucioni
Gani DIZDARI Gjyqtar Gjykata Kushtetuese
Gazmend BARBULLUSHI Ambasador - Sekretar i Pėrgjithshėm Ambasada e Republikės sė Shqipėrisė nė Berlin, Gjermani - Ministria e Punėve tė Jashtme
Gazment BARDHI Kėshilli i Ministrave Kėshilli i Ministrave
Gelardina PRODANI Drejtor - Sekretar i Pėrgjithshėm Ministria e Financave - Ministria e Financave
Genc PECANI Ambasador Ambasada Shqiptare nė Pragė
Genc POLLO Deputet Legjislatura IX - Kėshilli i Ministrave Kuvendi i Shqipėrisė - Kėshilli i Ministrave
Genci SINJARI Gjyqtar - Gjyqtar Gjykatėn Administrative tė Shkallės sė Parė Durrės - Gjykatėn e Rrethit Gjyqėsor Berat
Genci GJEĒI Administrator Shoqėri Publike Shoqėria Operatori i Kombinuar i Gazit Natyror AlbGaz sh.a
Genci MUĒAJ Ambasador - Ambasador Ambasada Shqiptare nė Turqi - Ambasada Shqiptare nė Turqi
Genci RULI Deputet i Parlamentit - Kėshilli i Ministrave Kuvendi i Shqipėrisė - Kėshilli i Ministrave
Genci MANE Oficer i Policisė Gjyqsore - Prokuror - Prokuror Prokuroria Berat - Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Fier - Prokuroria Fier
Genci QANA Prokuror - Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė - Prokuroria Krimeve tė Rėnda
Gent STRAZIMIRI Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Gent CAKAJ Kėshilli i Ministrave PS mandati II Kėshilli i Ministrave
Gent IBRAHIMI Anėtar Bordi - Anėtarė i KLP-sė Kėshilli Kombėtar i Radios dhe Televizionit - Kėshilli i Lartė i Prokurorisė
Gent SEJKO Anėtar i Kėshillit Mbikėqyrės tė Bankės sė Shqipėrisė - Drejtor Ekzekutiv Banka e Shqipėrisė - Banka e Shqipėrisė
Genta TAFA (BUNGO) Komisioner KPK KPK
Genti SHALA Gjyqtar Gjykata e Apelit
Genti XHOLI Prokuror - Prokuror Prokuroria e Apelit Tiranė - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė
Gentian BEJKO Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Gentian HABAZAJ Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Berat - Prokuroria Berat - Prokuroria Durrės
Gentian HAMITI Gjyqtar Gjykata Administrative e Shkallės sė Parė Tiranė
Gentian KĖRI Kryetar i Komisionit tė Prokurimit Publik - Sekretar i Pėrgjithshėm Komisioni I Prokurimit Publik - Ministria e Ekonomisė
Gentian MEDJA Gjyqtar - Gjyqtar Gjykata e Rrethit Gjyqėsor Shkodėr - Gjykata Administrative e Shkallės sė Parė Tiranė
Gentian SHEHAJ Drejtor i Policisė sė Shtetit Policia Dibėr
Gentian STOJA Oficer i Policisė Gjyqsore - Prokuror - Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Korēe - Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Korēė - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Korēe
Gentian TRENOVA Prokuror - Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria e Apelit Tiranė - Prokuroria Krimeve tė Rėnda Shkalla e Parė - Prokuroria Krimeve tė Rėnda - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Kurbin
Gentiana MUĒAJ Gjyqtar - Gjyqtar Gjykata e Rrethit Gjyqėsor Lezhė - Gjykata Administrative e Shkallės sė Parė Tiranė
Gentjan OSMANI Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria Krimeve tė Rėnda Shkalla e Parė - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Elbasan - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė
Gerd HOXHA Anėtar i Kėshillit tė Lartė tė Drejtėsisė Kėshilli i Lartė i Drejtėsisė
Gerti BOGDANI Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Gėzim ĒAPOJ Kryebashkiak Bashkia Orikum
Gėzim ĒAUSHI Kryebashkiak Bashkia Roskovec
Gėzim TOPĒIU Kryebashkiak - Kryebashkiak 2015 Bashkia Maliq - Bashkia Maliq
Gėzim ĒOPA Inspektor i Pėrgjithshėm ILDKPKI - Prokuror - Prokuror Inspektoriati I Lartė I Kontollit tė Pasurive ILDKPI - Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Kavajė - Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Pukė
Gezim VEIZI Oficer i Policisė Gjyqsore - Prokuror Prokuroria Tiranė - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Durres
Gėzim VELESHNJA Anėtar i Komisionit Qėndror tė Zgjedhjeve - Shef Kabineti - Shef Kabineti Komisioni Qėndror i Zgjedhjeve - Kuvendi Shqipėrisė - Kuvendi Shqipėrisė
Gilbert GALANXHI Ambasador Ambasada Shqiptare nė SHBA
Gilberto JAĒE Kryebashkiak Bashkia Pėrmet
Gjergj PRENDI Prefekt Qarku Lezhė