Treasury Transactions

Treasury Branch:

Institution:

Perfitues:

Payment Reason:

Transactions Value:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston do pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet do jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kye. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojn fondet e alokuara
 • Sa paguhet pr shrbime dhe projekte t caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar do institucion
 • Sa para jan paguar n intervale t caktuara kohore
 • etj.

 • Institution List
 • Supplier List
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institution Perfitues Treasury Branch Transactions Value No Transactions Limit value Interval (date registration) Interval (date execute)
  Te qendrojme se bashku (3535) All All 13,841,120.00 87 All => =>

  Transactions

  Institution Perfitues Treasury Branch Value Date registration Data executed Invoice No Payment Reason Invoice description
  Te qendrojme se bashku (3535) "SHPRESA" SHPK Tirane 222,750 2014-02-12 2014-02-12 7 21011582014 Unspecified 2101158 Q Soc Te Qend se Bashku lik ushqime ,vazhd kontr 73 dt 02.05.2013,fat 250 dt 31.12.2013,permb fl hyr dt 31.12.2013
  Te qendrojme se bashku (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 46,452 2014-02-11 2014-02-12 11 21011582014 Unspecified 2101158 Q Soc Te Qend se bashku lik energji nentor+dhjetor 2013 kontr TR1G030100136244
  Te qendrojme se bashku (3535) ELVIRA GOGA Tirane 12,480 2014-02-11 2014-02-12 9 21011582014 Unspecified Q Soc Te Qend se Bashku lik pritje percjellje urdh prok nr 14 dt 20.12.2013,fat 32 dt 26.12.2013 seri 6906936,fl hyr nr 46 dt 26.12.2013
  Te qendrojme se bashku (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 34,220 2014-02-03 2014-02-03 621011582014 Unspecified Q Soc Te Qend se bashku lik paga janar 2014 nr pun 23-1
  Te qendrojme se bashku (3535) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tirane 755,702 2014-02-03 2014-02-03 5 21011582014 Unspecified Q Soc Te Qend se bashku lik paga janar 2014 nr pun 23-22
  Te qendrojme se bashku (3535) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tirane 701,780 2014-01-07 2014-01-08 121011582014 Unspecified Q Soc Te Qend se bashku lik paga dhjetor 2013 nr pun 23-22
  Te qendrojme se bashku (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 31,520 2014-01-07 2014-01-08 221011582014 Unspecified Q Soc Te Qend se bashku lik paga dhjetor 2013 nr pun 23-1