Treasury Transactions

Treasury Branch:

Institution:

Perfitues:

Payment Reason:

Transactions Value:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston do pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet do jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kye. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojn fondet e alokuara
 • Sa paguhet pr shrbime dhe projekte t caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar do institucion
 • Sa para jan paguar n intervale t caktuara kohore
 • etj.

 • Institution List
 • Supplier List
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institution Perfitues Treasury Branch Transactions Value No Transactions Limit value Interval (date registration) Interval (date execute)
  Drejtoria Rajonale Tatimore Elbasan (0808) All All 164,182,287.00 234 All => =>

  Transactions

  Institution Perfitues Treasury Branch Value Date registration Data executed Invoice No Payment Reason Invoice description
  Drejtoria Rajonale Tatimore Elbasan (0808) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Elbasan 1,242 2014-09-18 2014-09-18 18210100482014 Elektricitet 1010048 Drejtoria Rajonale Tatimore Elbasan Energji kontrate A11464
  Drejtoria Rajonale Tatimore Elbasan (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 65,405 2014-09-16 2014-09-16 18110100482014 Shtese page per vjetersi ne pune Drejtoria rajonale Tatimore elbasan Paga Majlinda Kreka
  Drejtoria Rajonale Tatimore Elbasan (0808) UJESJELLESI PEQIN Elbasan 120 2014-09-16 2014-09-16 17810100482014 Uje Drejtoria tatimore Elbasan Uje
  Drejtoria Rajonale Tatimore Elbasan (0808) NDERMARRJA UJSJELLSIT/L Elbasan 1,464 2014-09-16 2014-09-16 17910100482014 Uje Drejtora Tatimore Elbasan Uje
  Drejtoria Rajonale Tatimore Elbasan (0808) ELBER Elbasan 3,552 2014-09-16 2014-09-16 17710100482014 Uje Drejtoria tatimore Elbasan Uje
  Drejtoria Rajonale Tatimore Elbasan (0808) BANKA E TIRANES Elbasan 140,832 2014-09-02 2014-09-02 17510100482014 Paga baze Drejtora Rajonale Tatimore Elbasan Paga Majlinda Kreka
  Drejtoria Rajonale Tatimore Elbasan (0808) ALPHA BANK -- ALBANIA Elbasan 2,313,255 2014-09-02 2014-09-02 17310100482014 Paga baze Drejtora Rajonale Tatimore Elbasan Paga Majlinda Kreka
  Drejtoria Rajonale Tatimore Elbasan (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 1,949,365 2014-09-02 2014-09-02 17410100482014 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi Drejtora Rajonale Tatimore Elbasan Paga Majlinda Kreka
  Drejtoria Rajonale Tatimore Elbasan (0808) VODAFONE ALBANIA Elbasan 17,790 2014-09-02 2014-09-02 17610100482014 Shtese page per funksionin Drejtora Rajonale Tatimore Elbasan Shtese pozicioni
  Drejtoria Rajonale Tatimore Elbasan (0808) UJESJELLESI PEQIN Elbasan 120 2014-08-28 2014-08-28 17210100482014 Uje Uje Drejtoria Rajonale Tatimore Elbasan
  Drejtoria Rajonale Tatimore Elbasan (0808) CEZ SHPERNDARJE Elbasan 352 2014-08-18 2014-08-18 16910100482014 Elektricitet 1010048 Energji, Kontrate A40813, Drejtoria Rajonale Tatimore Elbasan
  Drejtoria Rajonale Tatimore Elbasan (0808) CEZ SHPERNDARJE Elbasan 105,940 2014-08-18 2014-08-18 16710100482014 Elektricitet 1010048 Energji, Kontrate A11465, Drejtoria Rajonale Tatimore Elbasan
  Drejtoria Rajonale Tatimore Elbasan (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 111,227 2014-08-18 2014-08-18 16410100482014 Shtese page per funksionin Paga Majlinda Kreka, Drejtoria Rajonale Ttaimore Elbasan
  Drejtoria Rajonale Tatimore Elbasan (0808) CEZ SHPERNDARJE Elbasan 3,998 2014-08-18 2014-08-18 17110100482014 Elektricitet 1010048 Energji, Kontrate A23072, Drejtoria Rajonale Tatimore Elbasan
  Drejtoria Rajonale Tatimore Elbasan (0808) ELBER Elbasan 4,392 2014-08-18 2014-08-18 PT16510100482014 Uje Uje Drejtoria Rajonale Tatimore Elbasan
  Drejtoria Rajonale Tatimore Elbasan (0808) ALPHA BANK -- ALBANIA Elbasan 92,879 2014-08-18 2014-08-18 16310100482014 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe Paga Majlinda Kreka, Drejtoria Rajonale Ttaimore Elbasan
  Drejtoria Rajonale Tatimore Elbasan (0808) CEZ SHPERNDARJE Elbasan 1,125 2014-08-18 2014-08-18 16610100482014 Elektricitet 1010048 Energji, Kontrate A11464, Drejtoria Rajonale Tatimore Elbasan
  Drejtoria Rajonale Tatimore Elbasan (0808) CEZ SHPERNDARJE Elbasan 1,024 2014-08-18 2014-08-18 17010100482014 Elektricitet 1010048 Energji, Kontrate A63191, Drejtoria Rajonale Tatimore Elbasan
  Drejtoria Rajonale Tatimore Elbasan (0808) CEZ SHPERNDARJE Elbasan 224,430 2014-08-18 2014-08-18 16810100482014 Elektricitet 1010048 Energji, Kontrate A11466, Drejtoria Rajonale Tatimore Elbasan
  Drejtoria Rajonale Tatimore Elbasan (0808) BANKA E TIRANES Elbasan 140,796 2014-08-01 2014-08-04 15610100482014 Shtese page per funksionin Shtese Pozicioni Drejtoria Rajonale Tatimore Elbasan