Money and Power


GENERAL DATA
INITIAL DECLARATION OF ASSETS

INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2018
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensations
1) Tė ardhura nė vlerėn 1 425 872 Lekė nga paga dhe orėt jashtė orarit si Prokurore pranė Prokurorisė sė Rrethit Gjyqėsor Dibėr.
2) Tė ardhura nė vlerėn 45 000 Lekė nga dietat pėr funksionin e Prokurorit pėr vitin 2018.
3) Tė ardhura nė vlerėn 355 Pound si dieta pėr vizitėn studimore tė organizuar nė Londėr nė kuadėr tė projektit tė Ambasadės sė Mbretėrisė sė Bashkuar dhe Irlandės sė Veriut, Tiranė “Pėr implementimin mė tė mirė tė Marrėveshjes dypalėshe pėr transferimin e personave tė dėnuar”.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interestsNuk ka
Incomes from RentNuk ka
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family CertificateBashkėshorti, Z. Gentjan Keshi, tė ardhura nė vlerėn 884 904.87 Lekė nga paga pranė Drejtorisė Antiterror Tiranė (periudha 01.01.2018-05.06.
2018) dhe Drejtorisė Vendore tė Policisė Dibėr (pėriudha 05.06.2018-31.13.
2018).
Payments received for obligations from third partiesNuk ka
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1) Bashkėshortėt, llogari rrjedhėse nė emėr tė Znj. Keshi me pjesė takuese 50% secili, me burim tė ardhura nga paga dhe me gjendje kursimi 360 771 Lekė pėr vitin 2018.
2) Bashkėshortėt, llogari kursimi nė emėr tė Znj. Keshi me pjesė takuese 50% secili, me burim tė ardhura nga llogaria rrjedhėse e pagės (30 000 lekė nė muaj), me gjendje kursimi 360 120 Lekė pėr vitin 2018.
3) Bashkėshortėt, llogari rrjedhėse nė emėr tė Z.Keshi, me pjesė takuese 50% secili dhe me gjendje 12 876.96 Lekė nė 31.12.2018.
4) Bashkėshortėt, gjendje tė mjeteve monetare cash me pjesė takuese 50% secili dhe me burim tė ardhura nga paga (kursime) pėr vitin 2018, shuma 100 000 Lekė.
5) Bashkėshortėt janė bėrė pronar nė masėn 50% secili tė njė autoveture tė tipit Audi A6, vit prodhimi 2002 tė blerė nė 03.02.2018 me ēmim blerje 1 000 Euro. Pėr blerjen e autoveturės ėshtė paguar detyrimi doganor nė shumėn 47 987 Lekė (urdhėr ēlirimi datė 05.02.
2018) dhe rreth 36 000 Lekė pėr taksat e regjistrimit dhe siguracionin e detyrueshėm.


DECLARED EXPENSES 2018
Expense Description
Bashkėshortėt kanė shpenzuar shumėn 1 000 Euro plus 83 987 Lekė pėr blerjen e makinės Audi A6 nė datė 03.02.2018.