Money and Power


GENERAL DATA
INITIAL DECLARATION OF ASSETS

INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2016
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensationsTė ardhura neto nga paga si Prokuror i Pėrgjithshėm, 1 861 320 lekė.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interestsNuk ka
Incomes from RentNuk ka
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family Certificate
1) Bashkėshortja, tė ardhura neto nga paga si Pėrgjegjėse Sektori pranė ISKSH, 836 216 lekė.
2) Babai, dėmshpėrblim si ish i dėnuar politik, 638 375 lekė.
Payments received for obligations from third partiesArkėtuar me Shitje mė 24.06.2016 vlerėn prej 233 944 euro pėr shitje tek tė tretė te njė ullishte me sipėrfaqe 3000 m2 nė Mjull-Bathore, Tiranė ku ēmimi i shitjes para zbritjes sė detyrimit tatim mbi tė ardhurat personale ėshtė 249 000 euro.
Annual incomes as % of incomes from salary for this function100%
Others
1) Ēelur mė 24.06.2016 llogari bankare me tė ardhura nga shitja e tokės, 140 695 euro.
2) Gjendje llogari bankare e pagės, shtuar me 1 694 609 lekė.
3) Gjendje llogari bankare e pagės, pakėsuar me – 1 909 917 lekė.
4) Gjendje kursime kesh, pakėsuar me 1 500 000 lekė.
5) Bashkėshortja, gjendje llogari bankare e pagės, 168 703 lekė.
6) Shitur mė 24.06.2016 ullishte me sip. 3000 m2 nė Mjull-Bathore, Tiranė, 249 000 euro, tatim nė burim i paguar.
7) Blerė mė 05.12.2016 tokė arė me sip. 4500 m2 nė Tiranė, 4 500 000 lekė.
8) Deklarohet njė detyrim i marrė nė qershor 2016 dhe i kthyer nė janar 2017 pėrmes transfertės bankare por referuar me tė dhėna konfidenciale.
9) Ka shitur nė vlerėn 249 000 euro njė ullishtė me sipėrfaqe 3000 m2, ndodhur nė zonėn Mjull Bathore.
10) Ka blerė tokė arė me sipėrfaqe 4 500m2 nė Tiranė me njė kontratė tė lidhur mė 5. 12. 2016 pėr shumėn 4 500 000 lekė.
11) ka ēelur njė llogari bankare nė datėn 24. 06.2016 me fond para tė arkėtuara nga shitja e lulishtes dhe ku gjendje nė fund tė vitit ėshtė 140 695 euro.
12) Gjendja nė llogarinė rrjedhėse ku mer pagėn ėshtė 1 694 609 lekė.
13) Mbyllur njė llogari rrjedhėse tė mėparshme dhe gjendja mė datė 31. 12. 2016 ėshtė zero.
14) pakėsuar gjendja Cash me shumėn 1 500 000 Lekė.


DECLARED EXPENSES 2016
Expense Description
Ka blerė tokė arė me sipėrfaqe 4 500m2 nė Tiranė me njė kontratė tė lidhur mė 5. 12. 2016 pėr shumėn 4 500 000 lekė.