Money and Power


GENERAL DATA
INITIAL DECLARATION OF ASSETS

INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2017
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensationsTė ardhura neto tė vitit me vlerė 1 573 940 Lekė, nga paga si Kryetar i Bashkisė Tiranė.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interestsNuk ka
Incomes from RentNuk ka
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family CertificateBashkėjetuesja, tė ardhura me vlerė 5 706 013 Lekė nga aktiviteti i konsulencės ligjore, biznes me NIPT K91503025N.
Payments received for obligations from third partiesTė ardhura me vlerė 8 000 Euro nga shitja e autoveturės tip Peugot, sipas kontratės noteriale me datė 19.12.2017.
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1) Shtesė me 856 007,73 Lekė nė llogarinė bankare pranė Credins Bank, me tė ardhurat nga paga, dietat dhe rimbursimet e biletave pėr lėvizjet dhe pjesėmarrjen nė aktivitetet ndėrkombėtare jashtė shtetit. Gjendja e llogarisė nė fund tė vitit ėshtė 2 028 049,39 Lekė.
2) Shtesė me 9 110,11 Euro nė llogarinė bankare pranė Credins Bank, nga tė ardhurat e pagės, dietave dhe rimbursimet e biletave pėr udhėtimet dhe pjesėmarrjen nė aktivitetet ndėrkombėtare jashtė shtetit si dhe nga shitja e autoveturės tip Peugot. Gjendja e llogarisė nė fund tė vitit ėshtė 10 135,32 Euro.
3) Gjendje me vlerė 0 USD nė llogarinė pranė Credins Bank, e cila ėshtė mbyllur.
4) Gjendje me vlerė 5 308,41 Euro nė llogarinė bankare pranė Intesa San Paolo, krijuar me tė ardhurat nga paga e subjektit dhe ushtrimi i profesinit tė bashkėjetueses. Nuk ka ndryshim nga deklarimi i mėparshėm.
5) Shtesė me 8 USD nė llogarinė bankare pranė Intesa San Polo, krijuar me tė ardhurat nga paga e subjektit dhe ushtrimi i profesionit tė bashkėjetueses. Gjendja e llogarisė nė fund tė vitit ėshtė 8 302,10 USD, e pėrbashkėt me bashkėjetuesen.
6) Bashkėjetuesja, gjendje e llogarisė bankare pranė BKT me vlerė 50 253,62 Euro, tė ardhura nga ushtrimi i profesionit.
7) Bashkėjetuesja, gjendje e llogarisė bankare pranė BKT me vlerė 32 169,41 Lekė, tė ardhura nga ushtrimi i profesionit.
8) Bashkėjetuesja, gjendje e llogarisė bankare pranė Intesa San Paolo me vlerė 5 497,03 Euro, tė ardhura nga ushtrimi i profesionit.
9) Bashkėjetuesja, gjendje e llogarisė bankare pranė Intesa San Paolo me vlerė 11 472,64 Lekė, tė ardhura nga ushtrimi i profesionit.
10) Bashkėjetuesja, gjendje e llogarisė bankare pranė Intesa San Paolo me vlerė 33 049,79 Euro, tė ardhura nga ushtrimi i profesionit.
11) Bashkėjetuesja, gjendje e llogarisė bankare pranė Intesa San Paolo me vlerė 1 875 910 Lekė, tė ardhura nga ushtrimi i profesionit.


DECLARED EXPENSES 2017
Expense Description
Ėshtė shlyer shuma prej 720 769,26 Lekė pėr kredinė me principal 6 100 000 Lekė marrė pranė Credins Bank, me afat 180 muaj, disburuar nė 31.08.2015 dhe afat deri nė vitin 2030. Gjendja e mbetur e detyrimit nė 31 Dhjetor 2017 ėshtė 5 580 250,38 Lekė.