Money and Power


GENERAL DATA


INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2015
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensations
1) Tė ardhura neto pasi ka ėshtė paguar tatimi mbi tė ardhurėn personale dhe kontributet 1 576316 (njė milion e pesėqind e shtatėdhjetė e gjashtė mijė e treqind e gjashtėmbėdhjetė) Lekė.
2) Tė ardhura mėsimdhėnie nė universitetin Luarasi 139 046 Lekė.
3) tė ardhura nga mėsimdhėnia nė shkollėn e Magjistraturės 11 900 lekė.
Incomes from Bonuses
Incomes from Advisor / Member of Boards
Incomes from bank interests
Incomes from Rent
1) Tė ardhura nga depozitave bankare 78 568 lekė.
2) Tė ardhura nga qiraja 941 800 lekė.
3) tė ardhura nga pagesa e qirasė studio ligjore 297 500 lekė.
Incomes from Businesses and Entrepreneurship
Incomes from Shares
Incomes from Publications and Copyright
Incomes from Heritage Rights
Incomes of other family members, who are part of his Family Certificate
1) Bashkėshorti zoti Neshat Fana tė ardhura nga puna zyra e avokatisė 7 893 500 lekė.
2) Bashkėshorti tėrheqje nga njė shoqėri tregtare 10 115 000 lekė ku nuk deklarohet arsyeja e tėrheqjes.
3) Vajza zonja Krisilda Fana tė ardhura nga punėsimi pranė Presidencės 807 560 lekė.
4) Vajza zonja Krisilda Fana tė ardhura nga puna si pedagoge nė universitetin BEDER 40 000 lekė.
5) Djali Frenki Fana tė ardhura nga puna nė PHOENIX-PETROLIUM sha 501 380 lekė.
Payments received for obligations from third parties
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1) Gjendje nė llogari bankare tė bashkėshortit si person fizik 1 731 euro.
2) Gjendje nė llogari bankare tė bashkėshortit si person fizik 864 938 lekė.
3) Bashkėshorti gjendje nė llogari bankare 938 831 lekė.
4) Bashkėshorti gjendje nė llogari bankare si individ 831 euro.
5) Vajza gjendje nė llogari bankare 30 134 lekė.
6) Vajza gjendje depozitė bankare 400 000 lekė.
7) Vajza llogari kursimi 21 513 lekė.
8) Djali gjendje llogari rrjedhėse 82 774 lekė.


DECLARED EXPENSES 2015
Expense Description

1) Bashkėshorti paguar nė universitetin e New York Tirana 3 250 euro pėr shkollim tė vajzės.
2) Bashkėshorti ka blerė njė Livadh nė Himarė me 2000 m2 ēmim 600 000 lek.
3) Bashkėshorti ka paguar 30 606 euro dhe 48 500 lekė pėr njė detyrim hua leasing ku nė 31 dhjetor 2015 i mbeten pėr tė shlyer edhe 28 825 euro.
4) Bashkėshorti ka paguar tatim mbi fitimin pranė drejtorisė sė tatimeve Tiranė, tė prapambetur nga 2014 nė vlerėn 3 580 849 lekė.