Money and Power


GENERAL DATA


INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2018
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensations
1) Tė ardhura neto nė vlerėn 1 219 296 Lekė nga paga si Prokurore pranė Prokurorisė sė Apelit Tiranė pėr vitin 2018.
2) Tė ardhura nė vlerėn 125 088 Lekė nga punėsimi si eksperte/trajnuese pranė Shkollės sė Magjistraturės, tė depozituara nė llogari bankare nė datėn 06.02.2018 dhe datėn 24.12.2018.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interestsNuk ka
Incomes from RentNuk ka
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family CertificateBashkėshorti, Z.Dashamir Alsula, tė ardhura nė vlerėn 931 337.95 Lekė nga paga si Ndihmės Ligjor nė Prokurorinė e Pėrgjithshme dhe Avokat i Shtetit pranė Avokaturės sė Pėrgjithshme pėr vitin 2018.
Payments received for obligations from third partiesNuk ka
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1) Bashkėshorti, Z. Bashkim Alsula, pakėsuar me 1 445 Euro gjendjen e kursimeve nė llogarinė bankare tė hapur sipas kontratės datė 13.10.2016, ku pjesa takuese e Znj. Meēaj ėshtė 50%. Nė kėtė llogari bankare ėshtė hapur edhe njė kartė krediti nė 26.11.2018 me shumė 880 Euro. Gjendja e llogarisė nė 31.12.2018 ėshtė 3 564.07 Euro nga tė cilat 2 684.07 Euro janė gjendje nė llogari dhe 880 Euro nė kartėn e kreditit.
2) Shtuar me 47 571 Lekė nga kursimet gjendja e llogarisė sė pagės, e cila nė 31.12.2018 ėshtė nė shumėn 47 614.53 Lekė.
3) Bashkėshorti, Z. Bashkim Alsula, pakėsuar me 56 600 Lekė gjendjen e llogarisė rrjedhėse tė pagės, e cila nė 31.12.2018 ėshtė 76.09 Lekė.
4) Bashkėshorti, Z. Bashkim Alsula, gjendje 582.67 Lekė nė llogarinė bankare pranė njė banke tė nivelit tė dytė nė 31.12.2018.
5) Mbyllur llogaria bankare (kartė krediti) nė njė bankė tė nivelit tė dytė, tė deklaruar nė 2017 me gjendje 0 Lekė.


DECLARED EXPENSES 2018
Expense Description
Nuk ka