Money and Power


GENERAL DATA


INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2016
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensationsTė ardhura nga paga dhe shpėrblimet si gjyqtar i Gjykatės sė Lartė, 1 566 456 lekė.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interestsNuk ka
Incomes from RentTė ardhura nga qiraja pėr njė lokal dhe ambient banimi nė Shėngjin, 30 000 euro.
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family CertificateNėna, tė ardhura nga pensioni, 122 676 lekė.
Payments received for obligations from third partiesNuk ka
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1) Fituar Pronėsi 100 % tė njė apartamenti nė Ishull Shėngjin, Lezhė sipėrfaqe 292.62 m2, regjistruar pranė ZVRPP Lezhė, pėrfituar sipas kontratės sė sipėrmarrjes, dt. 02.10.2008 dhe kontratės 07.10.2016.
2) Fituar Pronėsi 100 % tė njė apartamenti nė Ishull Shėngjin, Lezhė me sipėrfaqe 66 m2, regjistruar pranė ZVRPP Lezhė, pėrfituar sipas kontratės sė sipėrmarrjes, dt. 02.10.2008 dhe kontratės 07.10.2016.
3) Fituar Pronėsi 100 % tė njė apartamenti nė Ishull Shėngjin, Lezhė, me sipėrfaqe 67.35 m2, regjistruar pranė ZVRPP Lezhė, pėrfituar sipas kontratės sė sipėrmarrjes me shoqėri ndėrtimi, dt. 02.10.2008 dhe kontratės 07.10.2016.
4) Fituar Pronėsi 100 % tė njė apartamenti nė ishullin Shėngjin, Lezhė, sipėrfaqe 54.46 m2, regjistruar pranė ZVRPP Lezhė, pėrfituar sipas kontratės sė sipėrmarrjes me shoqėri ndėrtimi, dt. 02.10.2008 dhe kontratės 07.10.2016.
5) Fituar Pronėsi me 100 % i njė apartamenti nė Ishull Shėngjin, Lezhė, sipėrfaqe 60.36 m2, regjistruar pranė ZVRPP Lezhė, pėrfituar sipas kontratės sė sipėrmarrjes, me shoqėri ndėrtimi data 02.10.2008 dhe kontratės 07.10.2016.
6) Fituar Pronėsi me 100 % i njė apartamenti nė ishullin Shėngjin, Lezhė, me sipėrfaqe 51.35 m2, regjistruar pranė ZVRPP Lezhė, pėrfituar sipas kontratės sė sipėrmarrjes, datė 02.10.2008 dhe kontratės 07.10.2016.
7) Fituar Pronėsinė 100 % tė njė apartamenti nė ishullin Shėngjin, Lezhė, me sipėrfaqe 54.46 m2, regjistruar pranė ZVRPP Lezhė, pėrfituar sipas kontratės sė sipėrmarrjes, me shoqėri ndėrtimi tė datės 02.10.2008 dhe kontratės 07.10.2016.
8) Fituar Pronėsi me 100 % i njė apartamenti nė Ishull Shėngjin, Lezhė, me sipėrfaqe 66.58 m2, regjistruar pranė ZVRPP Lezhė, pėrfituar sipas kontratės sė sipėrmarrjes, data 02.10.2008 dhe kontratės 07.10.2016.
9) Fituar Pronėsi 100 % tė njė apartamenti nė Ishull Shėngjin, Lezhė, me sipėrfaqe 59 m2, regjistruar pranė ZVRPP Lezhė, pėrfituar sipas kontratės sė sipėrmarrjes me shoqėri ndėrtimi, data 02.10.2008 dhe kontratės 07.10.2016.
10) Fituar Pronėsinė me 100 % i njė apartamenti nė ishullin Shėngjin, Lezhė, me sipėrfaqe 55 m2, regjistruar pranė ZVRPP Lezhė, pėrfituar sipas kontratės sė sipėrmarrjes me shoqėri ndėrtimi, dt. 02.10.2008 dhe kontratės 07.10.2016.
11) Fituar Pronėsinė me 100 % i njė apartamenti nė ishullin Shėngjin, Lezhė, me sipėrfaqe 54.46 m2, regjistruar pranė ZVRPP Lezhė, pėrfituar sipas kontratės sė sipėrmarrjes, dt. 02.10.2008 dhe kontratės 07.10.2016.
12) Fituar Pronėsinė 100 % tė njė apartamenti nė Ishull Shėngjin, Lezhė, me sipėrfaqe 55 m2, regjistruar pranė ZVRPP Lezhė, pėrfituar sipas kontratės sė sipėrmarrjes, dt. 02.10.2008 dhe kontratės 07.10.2016.
13) Fituar Pronėsinė 100 % tė njė apartamenti nė Ishull Shėngjin, Lezhė, me sipėrfaqe 67.36 m2, regjistruar pranė ZVRPP Lezhė, pėrfituar sipas kontratės sė sipėrmarrjes, dt. 02.10.2008 dhe kontratės 07.10.2016.
14) Fituar Pronėsinė me 100 % i njė apartamenti nė Ishull Shėngjin, Lezhė, me sipėrfaqe 51.35 m2, regjistruar pranė ZVRPP Lezhė, pėrfituar sipas kontratės sė sipėrmarrjes, dt. 02.10.2008 dhe kontratės 07.10.2016.
15) Fituar Pronės me 100 % i njė apartamenti nė ishullin Shėngjin, Lezhė, me sipėrfaqe 54.46 m2, regjistruar pranė ZVRPP Lezhė, pėrfituar sipas kontratės sė sipėrmarrjes, dt. 02.10.2008 dhe kontratės 07.10.2016.
16) Fituar Pronėsinė 100 % tė njė apartamenti nė Ishull Shėngjin, Lezhė, me sipėrfaqe 55 m2, regjistruar pranė ZVRPP Lezhė, pėrfituar sipas kontratės sė sipėrmarrjes, dt. 02.10.2008 dhe kontratės 07.10.2016.
17) Fituar Pronėsinė 100 % i njė apartamenti nė Ishull Shėngjin, Lezhė, me sipėrfaqe 54 m2, regjistruar pranė ZVRPP Lezhė, pėrfituar sipas kontratės sė sipėrmarrjes me shoqėri ndėrtimi, datė 02.10.2008 dhe kontratės 07.10.2016.
18) Fituar Pronėsinė 100 % tė njė apartamenti nė Ishull Shėngjin, Lezhė, me sipėrfaqe 61 m2, regjistruar pranė ZVRPP Lezhė, pėrfituar sipas kontratės sė sipėrmarrjes, dt. 02.10.2008 dhe kontratės 07.10.2016.
19) Fituar Pronėsinė me 100 % tė njė njėsie nė Ishull Shėngjin, Lezhė, me sipėrfaqe 16 m2, regjistruar pranė ZVRPP Lezhė, pėrfituar sipas kontratės sė sipėrmarrjes, datė 02.10.2008 dhe kontratės datė 07.10.2016.
20) Fituar Pronėsinė 100 % tė njė njėsie nė Ishull Shėngjin, Lezhė, me sipėrfaqe 15 m2, regjistruar pranė ZVRPP Lezhė, pėrfituar sipas kontratės sė sipėrmarrjes me shoqėri ndėrtimi, datė 02.10.2008 dhe kontratės 07.10.2016.
21) Fituar Pronėsinė 100 % tė njė njėsie nė Ishull Shėngjin, Lezhė, me sipėrfaqe 218.06 m2, regjistruar pranė ZVRPP Lezhė. Me kontratėn noteriale datė 14.09.2007 dhe kontratėn noteriale datė 14.09. 2007 janė dy sipėrfaqe trualli 1941 m2 nė Ishullin Shėngjin, Lezhė tė regjistruara pranė ZVRPP Lezhė, vlera e blerjes sė truallit deklaruar nga vetė subjekti ėshtė 16 000 euro, tė ardhura kėto tė pėrfituara nga shitja e shtėpisė nė Rr. "Don Bosko", shitje e bėrė nė vlerėn 55 000 euro nė datėn26. 10. 2005. Pėr kėtė sipėrfaqe trualli ėshtė lidhur kontrata e sipėrmarrjes dt. 02.10.2008 pėr ndėrtimin e objektit nga e cila do tė pėrfitohej 2/3 e 40 % tė sipėrfaqes ndėrtimore. Me kontratėn dt. 07.10.2016 ėshtė realizuar shkėmbimi pėrfundimtar i truallit me shoqėrinė ndėrtuese nga ku ėshtė realizuar edhe ndarja faktike e sipėrfaqes ndėrtimore.


DECLARED EXPENSES 2016
Expense Description
Shlyer gjatė vitit 2016 vlera 13 698 euro njė Kredi bankare pranė njė banke tė nivelit tė dytė, kredi e marrė nė dt. 27.05. 2014, nė shumėn 136 000 mijė euro. Detyrimi financiar i pashlyer nė datėn 31 dhjetor 2016 ėshtė, 119 870 euro.