Money and Power


GENERAL DATA


INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2016

Notice: Undefined index: Service-Factory in /home/spending/application/views/scripts/moneypower/view.phtml on line 363
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensations
1) Tė ardhura nga paga neto, 1 566 456 lekė.
2) Tė ardhura nga pagesa e fondacionit "Slym Foundations" pėr trajnimin e gjyqtarėve pranė Shkollės sė Magjistraturės, 354 euro.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interests
1) Tė ardhura nga interesat bankare, 9 022.18 lekė.
2) Tė ardhura nga interesat e llogarive dhe depozitave, 991.34 euro.
Incomes from Rent
1) Tė ardhura nga qiratė, 40 622 euro.
2) Tė ardhura nga qiratė, 2 958 000 lekė.
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family CertificateNuk ka
Payments received for obligations from third partiesTė ardhura nga shitja e njė apartamenti me sip. 67 m2 nė Kavajė, 22 000 euro.
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1) Gjendja e llogarisė rrjedhėse nė njė bankė tė nivelit tė dytė, nė fillim viti ishte 4.68 euro, shtuar me 6 938.18 euro nga qiratė e paguara nga shoqėria Service-Factory shpk, gjendja nė fund tė vitit 6 942.86 euro.
2) Gjendja e llogarisė sė kursimit, pakėsuar me - 38.18 euro, gjendja nė fund tė vitit 0 euro.
3) Gjendja e llogarisė depozitė, shtuar me + 64.97 euro nga interesat, gjendja nė fund tė vitit 153 939 euro.
4) Gjendja e llogarisė bankare, shtuar me + 2 726 050 lekė nga tė ardhurat e qirave tė paguara nga "Instituti i Politikave Publike dhe Private si dhe njė qytetar sipas kontratave tė qirave, gjendja nė fund tė vitit gjendja ėshtė 3 594 3000 lekė.
5) Gjendja e llogarisė rrjedhėse, pakėsuar me - 325 274 lekė, gjendja nė fund tė vitit 41 787 lekė.
6) Gjendja e llogarisė bankare nė euro, llogari e ēelur gjatė vitit tė deklarimit ne fund tė vitit ėshtė zero, llogaria ėshtė hapur pėr tė arkėtuar ēmimin e shitjes apartament nė Kavajė, nė datėn 26. 07. 2016 janė derdhur 22 000 euro, kjo shumė ėshtė pakėsuar me - 22 000 euro.
7) Gjendja e llogarisė bankare, tė ardhura nga qiratė pakėsuar me - 41 841 euro, gjendja nė fund tė vitit 14 867 euro.
8) Gjendja e llogarisė rrjedhėse pakėsuar me - 749.93 lekė, gjendja nė fund tė vitit 100.79 lekė.
9) Gjendja e llogarisė bankare, pakėsuar me - 189 912.78 lekė, gjendja nė fund tė vitit 0 lekė.
10) Gjendja e llogarisė depozitė, shtuar me + 987.52 euro, tė ardhura nė vite nga shitblerje, qira apo lekė tė marra nga bankat e tjera, gjendja nė fund tė vitit 197.309 euro.
11) Gjendja e llogarisė sė kursimit, pakėsuar me - 8 166.38 euro, gjendja nė fund tė vitit 3.61 euro.
12) Gjendja e llogarisė bankare, pakėsuar me - 67 123.45 lekė, gjendja nė fund tė vitit 0 lekė.
13) Gjendja e llogarisė bankare, pakėsuar me - 4.47 dollarė, gjendja nė fund tė vitit 3 257 dollarė.
14) Gjendja e llogarisė rrjedhėse, pakėsuar me - 2 201.46 euro, gjendja nė fund tė vitit 0 euro.
15) Gjendja e llogarisė rrjedhėse, pakėsuar me - 9 113 euro, gjendja nė fund tė vitit 4 806.29 euro. Nė kėtė llogari derdhet vlera e qirasė nga shoqėria "Nordic Invesgtement".
16) Gjendja e llogarisė rrjedhėse, pakėsuar me - 373.06 euro, gjendja nė fund tė vitit 0 euro, llogaria ėshtė mbyllur.
17 ) Gjendja e llogarisė rrjedhėse, pakėsuar me - 320 282.70 lekė, gjendja nė fund tė vitit 0 lekė, llogaria ėshtė mbyllur.
18) Gjendja e llogarisė rrjedhėse, pakėsuar me - 2 508.89 dollarė, gjendja nė fund tė vitit 0 dollarė, llogaria ėshtė mbyllur.
19) Gjendja e llogarisė rrjedhėse, pakėsuar me - 17.25 CHF, franga zvicerane, gjendja nė fund tė vitit 0, llogaria ėshtė mbyllur.


DECLARED EXPENSES 2016
Expense Description
Shpenzuar 58 704 euro si likuidim gjatė vitit 2016 pėrmes tre mandat pagesave kundrejt shoqėrisė sė ndėrtimit palė nė kontratė sipėrmarrje. Ky detyrim rrjedh nga Kontrata e Sipėrmarrjes me shoqėrinė e ndėrtimit nėnshkruar nė vitin 2012 dhe nga aneks shtesė kontrata e hartuar gjatė vitit 2016. Detyrimi i kėsaj kontrate dhe aneksit shtesė, nė datėn 31 dhjetor 2016 ėshtė 99 414 euro.