Money and Power


GENERAL DATA
INITIAL DECLARATION OF ASSETS

INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2018
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensations
1) Tė ardhura neto nė vlerėn 1 624 621 Lekė nga paga, shtesat dhe shpėrblimet si Prokuror nė Prokurorinė pranė Gjykatės sė Shkallės sė Parė pėr krime tė Rėnda pėr vitin 2018.
2) Tė ardhura nė vlerėn 811.6 Euro si dieta pranė Prokurorisė pėr Krime tė Rėnda.
3) Tė ardhura nė vlerėn 25 424 Lekė si dieta tė pėrfituara nga OPDAT, Zagreb, Kroaci.
4) Tė ardhura nė vlerėn 531 Euro si rimbursime shpenzimesh nga Prokuria e Barit nė Itali pėr vizitėn e punės tė zhvilluar nė Dhjetor 2017. E ardhura ėshtė marrė me njė ēek bankar datė 31.07.2018.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interestsTė ardhura nė vlerėn 265 Lekė nga interesat bankare tė llogarisė sė kursimit pėr vitin 2018.
Incomes from RentNuk ka
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family Certificate
1) Bashkėshortja, Znj. Arjola Braho (Veraj), tė ardhura neto nė vlerėn 710 969 Lekė nga paga pėr vitin 2018.
2) Bashkėshortja, Znj. Arjola Braho (Veraj), tė ardhura nė vlerėn 168 Lekė si interesa tė llogarisė sė kursimit pėr vitin 2018.
Payments received for obligations from third partiesNuk ka
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1) Bashkėshortėt kanė shtuar me 100 225 Lekė gjendjen e llogarisė sė kursimit, me pjesė takuese 50% secili (pasuri e regjimit martesor) me burim tė ardhura nga paga e subjektit si Prokuror pranė Gjykatės sė Shkallės sė Parė pėr Krime tė Rėnda. Gjendja e llogarisė sė kursimit nė 31.12.2018 ėshtė 275 680 Lekė.
2) Bashkėshortėt kanė shtuar me 90 000 Lekė gjendjen e mjeteve monetare me burim tė ardhura nga paga e subjektit si Prokuror (vlera 50 000 Lekė) dhe nga paga e bashkėshortes (vlera 40 000 Lekė).
3) Bashkėshortėt kanė shtuar me 90 074 Lekė gjendjen e llogarisė sė kursimit tė Znj.Braho me burim tė ardhura nga paga pėr vitin 2018, me pjesė takuese 50% secili. Gjendja e llogarisė sė kursimit nė 31.12.2018 ėshtė 440 170 Lekė.
4) Mbyllur nė vitin 2018 llogaria e kartės sė kreditit pranė njė banke tė nivelit tė dytė me shumė limit 500 Euro.
5) Hapur nė vitin 2018, kartė krediti pranė njė banke tė nivelit tė dytė me shumė limit 1 500 Euro. Gjendja e detyrimit tė kartės sė kreditit nė 31.12.2018 ėshtė 653.77 Euro.
6) Gjendja e llogarisė rrjedhėse me burim tė ardhura nga paga si prokuror ėshtė minus 99 423 Lekė nė 31.12.2018. Me kėtė llogari ėshtė lidhur overdraft me shumė limit 100 000 Lekė.
7) Overdraft i marrė me llogarinė rrjedhėse tė pagės me shumė limit 100 000 Lekė pėr tė cilin nė 31.12.2018 gjendja e detyrimit ėshtė 99 423 Lekė.
8) Kredi pėr blerje apartamenti tė marrė nė datė 10.07.2010 me vlerė 2 800 000 Lekė, me normė interesi 4.59%, me afat 20 vjet dhe me kėst mujor 18 900.87 Lekė. Detyrimi i shlyer nė vitin 2018 ėshtė 227 259 Lekė ndėrsa gjendja e mbetur e detyrimit tė pashlyer ėshtė 2 027 999.75 Lekė.
9) Bashkėshortja, Znj. Arjola Braho (Veraj), pakėsuar me 50 000 Lekė gjendjen e llogarisė sė kursimit. Nė datė 04.06.2018, llogaria ėshtė pakėsuar me 200 000 Lekė pasi i ėshtė dhėnė shuma si hua pa interesa babait ndėrsa nė datėn 27.11.2018 ėshtė kredituar llogaria me 150 000 Lekė si kthim pjesor tė huasė sė dhėnė babait.
10) Bashkėshortja, Znj. Arjola Braho (Veraj), hua pa interesa tė dhėnė babait nė shumėn 200 000 Lekė. Gjendja e huasė sė paarkėtuar nė 31.12.2018 ėshtė 50.000 Lekė (referim pika 9.).
11) Bashkėshortja, Znj. Arjola Braho (Veraj), llogari rrjedhėse tė pagės me gjendje minus 94.65 Lekė nė 31.12.2018.
12) Bashkėshortja, Znj. Arjola Braho (Veraj), ėshtė kredimarrėse nė kredinė bankare qė babai Z.Agim Veraj ka marrė nė shumėn 46 660 Euro nė datė 26.10.2011 pėr blerje apartamenti. Pėr kredinė me afat 20 vjet, me normė interesi 7.5%, me kėst mujor 379.04 Euro dhe me kolateral apartament nė pronėsi tė babait, kėstet do tė likuidohen nga Z. Veraj. Babai gjatė vitit 2018 ka shlyer detyrimin nė shumėn 4 548.48 Euro dhe i ka mbetur pėr tu likuiduar detyrimi nė shumėn 37 198.57 Euro (principal).


DECLARED EXPENSES 2018
Expense Description
Shpenzuar shuma 227 259 Lekė si shlyerje tė kėsteve tė kredisė bankare (11 kėste me vlerė 18 900.87 Lekė dhe 1 kėst me vlerė 19 349.49 Lekė) tė marrė nė datė 10.07.2010 nė shumėn 2 800 000 Lekė pėr blerje apartamenti.