Money and Power


GENERAL DATA
INITIAL DECLARATION OF ASSETS

INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2018
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensationsTė ardhura nė vlerėn 1 483 898 Lekė nga paga si Prokuror pranė Gjykatės sė Shkallės sė Parė pėr Krime tė Rėnda, Tiranė.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interestsNuk ka
Incomes from RentNuk ka
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family Certificate
1) Bashkėshortja, Znj. Amarilda Nakuēi, tė ardhura nė vlerėn 829 611 Lekė nga paga si Specialiste nė Sektorin e Procedurave tė Rekrutimit pranė Departamentit tė Administratės Publike pėr vitin 2018.
2) Djali, Noel Nakuēi, tė ardhura nė vlerėn 21 000 Lekė si bursė e dhėnė nga Bashkia e Tiranės pėr nxėnėsit ekselent.
Payments received for obligations from third partiesNuk ka
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1) Bashkėshortėt, kanė pakėsuar me 2 900 Euro llogarinė e kursimit pranė Intesa San Paolo Bank, nė emėr tė Z. Nakuēi me pjesė takuese 50% secili, me burim tė ardhura nga pagat (kursime). Gjendja e llogarisė nė 31.12.2018 ėshtė 79 Euro.
2) Llogari kursimi “Futura” pranė Intesa San Paolo Bank nė emėr tė vajzės Nikol Nakuēi me burim tė ardhura nga punėsimi i bashkėshortėve, gjendja e tė cilės nė 31.12.2018 ėshtė 12 280 Euro.
3) Llogari kursimi “Futura” pranė Intesa San Paolo Bank nė emėr tė djalit Noel Nakuēi me burim tė ardhura nga punėsimi i bashkėshortėve, gjendja e tė cilės nė 31.12.2018 ėshtė 0 Lekė, pasi llogaria ėshtė mbyllur nė vitin 2018. Ėshtė tėrhequr gjendja e llogarisė pėr nevoja personale tė bashkėshortėve.
4) Llogari rrjedhėse nė Credins Bank, me burim tė ardhura nga vizitat e punės dhe pjesmarrja nė seminarin Training of Trainers tė zhvilluar nga Ambasada Amerikane nė Kroaci, me gjendje 0 Dollarė nė 31.12.2018 pasi llogaria ėshtė mbyllur. Seminari ėshtė zhvilluar nė datat 23-27 Mars, 5-7 Qershor, 12-13 Shtator,7-8 Nėntor, 11-16 Dhjetor tė vitit 2015 dhe nė 27-29 Shtator tė vitit 2016.
5) Bashkėshortėt, gjendje tė mjeteve monetare cash me pjesė takuese 50% secili, 450 000 Lekė. Mjetet monetare janė tėrhequr nga llogaritė bankare gjatė vitit 2018.


DECLARED EXPENSES 2018
Expense Description
Nuk ka