Money and Power


GENERAL DATA


INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2015
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensations
1) Paga dhe shpėrblime nga puna nė Gjykatėn e Lartė 1 576 316 (njė milion e pesėqind e shtatėdhjetė e gjashtė mijė e treqind e gjashtėmbėdhjetė) leke.
2) pagesa nga mėsimdhėnia dhe trajnime shkolla e magjistraturės 130 802 (njėqind e tridhjetė mijė e tetėqind e dy) lekė.
2) Pagesa nga mėsimdhėnia nė Fakultetin e Drejtėsisė nė Universitetin e Tiranės 284 328 (dyqind e tetėdhjetė e katėr mijė e treqind e njėzet e tetė) lekė.
3) Pagesa nga mėsimdhėnia nė Fakultetin e Ekonomisė nė Universitetin e Tiranės 109 536 (njėqind e nėntė mijė e pesėqind e tridhjetė e gjashtė) lekė.
4) Pagesė pėr mėsimdhėnie nė Universitetin BEDER 48 000 (dyzet e tetė mijė) lekė.
5) Pagesė pėr pozicion e Eksperit tė Lartė nė Grupin e Punės pranė Komisionit tė Posaēėm Parlamentar pėr reformėn nė Drejtėsi 753 984 (shtatė qind e pesėdhjetė e tre mijė e nėntėqind e tetėdhjetė e katėr) lekė.
6) Pagesa si anėtar i Grupit Kėshillimor pranė Ministrit tė Drejtėsisė 256 250 (dyqind e pesėdhjetė e gjashtė mijė e dyqind e pesėdhjetė) lekė.
Incomes from Bonuses
Incomes from Advisor / Member of Boards
Incomes from bank interests
Incomes from RentTė ardhura nga qiradhėnie e njė apartamenti 12 000 (dymbėdhjetė mijė) euro.
Incomes from Businesses and Entrepreneurship
Incomes from Shares
Incomes from Publications and Copyright
Incomes from Heritage Rights
Incomes of other family members, who are part of his Family Certificate
Payments received for obligations from third partiesJanė paguar 38 400 (tridhjetė e tetė mijė e katėrqind) euro pėr njė apartament tė pronotuar prej 132.77 m2 me vlerė totale 118 440 (njėqind e tetėmbėdhjetė mijė e katėrqind e dyzet) euro mbetur pa paguar nė datėn 31 dhjetor 2015 vlera prej 80 040 (tetėdhjetė mijė e dyzet) euro.
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1) Pakėsuar gjendja Cash e deklaruar mė parė me 4 000 000 (katėr milion) lekė.
2) shtuar njė gjendje llogarie me 2 000 (dymijė) euro.


DECLARED EXPENSES 2015
Expense Description