Money and Power


GENERAL DATA


INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2016
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensations
1) Tė ardhura nga paga dhe shėrbime si gjyqtar i Gjykatės sė Lartė, 1 566 456 lekė.
2) Tė ardhura nga shpėrblimet pėr mėsimdhėnie pėr vitin akademik 2015-2016, si pedagog i jashtėm i Shkollės sė Magjistraturės, 19 660 lekė.
3) Tė ardhura nga shpėrblimet pėr mėsimdhėnie pėr vitin akademik 2015-2016, si pedagog i jashtėm i Shkollės sė Avokatisė, 289 000 lekė.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interestsTė ardhura nga interesat bankare tė depozitės me afat, shtuar me + 39.32 dollarė.
Incomes from RentNuk ka
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family Certificate
1) Bashkėshortja, zonja Edlira Dvorani, tė ardhura nga paga dhe shpėrblime nga puna si drejtore e Pėrgjithshme e INSIG sha, pėr periudhėn 1 janar - 31 gusht 2016, 1 085 536 lekė.
2) Bashkėshortja, zonja Edlira Dvorani, tė ardhura nga shpėrblimet nga pozicioni i anėtarit tė Bordit tė Byrosė Shqiptare tė Sigurimeve pėr periudhėn 1 janar - 21 qershor 2016, 1 020 000 lekė.
3) Bashkėshortja, zonja Edlira Dvorani, tė ardhura nga likuidimi i pagės dhe tė drejtave tė tjera financiare deri nė pėrfundim tė mandatit ligjor 2-vjeēar tė detyrės sė Drejtores sė Pėrgjithshme, sipas Kodit tė Punės dhe marrėveshjes sė datės 14.06.2016 pėr zgjidhjen konsensuale tė kontratės sė punės me punėdhėnėsin e ri privat tė INSIG sha, pas privatizimit, 3 179 000 lekė.
4) Bashkėshortja, zonja Edlira Dvorani, tė ardhura nga paga dhe shpėrblime nga marrėdhėnia e punės si kėshilltare nė shoqėrinė e sigurimeve INSIG sha, pėr periudhėn 15 tetor - 31 dhjetor 2016, 462 955 lekė.
Payments received for obligations from third partiesNuk ka
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1) Gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, pakėsuar me - 669 487.51 lekė.
2) Gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, shtuar me + 3.20 euro.
3) Gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, shtuar me + 2 368 lekė.
4) Huadhėnie nga prindėrit pėr shlyerjen e plotė tė detyrimit pėr blerjen e apartamentit, 1 350 000 lekė, pa afat, pa kėste, pa interesa, pjesė e regjimit martesor.
5) Qira financiare, (leasing), me tė drejtė blerje tė njė autoveture, prodhim 2016, me afat 5 vjet, interes minimal 7 %, pėr shumėn totale 15 600 euro, pjesė e regjimit martesor. Pagesa mujore + interesat, 308.90 euro. Shuma e parapaguar, 3 900 euro, shuma e shlyer deri nė dt. 31.12.2016, 1 544.50 euro. Detyrimi financiar i pashlyer, 14 055.50 euro.
6) Bashkėshortja, zonja Edlira Dvorani, gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, pakėsuar me - 2 481 340.85 lekė pas tėrheqjes sė vlerės monetare dhe mbylljes sė llogarisė.
7) Bashkėshortja, zonja Edlira Dvorani, gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, pakėsuar me 1 184 168.22 lekė.
8) Bashkėshortja, zonja Edlira Dvorani, gjendja e depozitės bankare me afat 1-vjeēar, tė ardhura nga puna, shtuar me + 3 500 000 lekė.
9) Bashkėshortja, zonja Edlira Dvorani, gjendja e depozitės bankare me afat 25-mujor, krijuar nė 12.12.2016 me vlerėn monetare tė tėrhequra nga llogaria e mbyllur nė njė bankė tė nivelit tė dytė, + 2 000 000 lekė.


DECLARED EXPENSES 2016
Expense Description
Nuk ka