Money and Power


GENERAL DATA


INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2016
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensations
1) Tė ardhura nga paga si anėtar i Gjykatės sė Lartė, 1 566 456 lekė.
2) Tė ardhura nga mėsimdhėnia nė Fakultetin e Drejtėsisė, nė Universitetin e Tiranės, 75 552 lekė.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interests
1) Tė ardhura nga interesat bankare tė depozitės, 270 dollarė. Gjendja e depozitės bankare nė dt. 31.12.2016, 33 770 dollarė, pjesė e regjimit martesor, (50 % me 50 % me bashkėshorten).
2) Tė ardhura nga interesat bankare tė llogarisė "Futura" nė emėr tė fėmijės, 73 516 lekė. Gjendja e llogarisė bankare "Futura" nė dt. 31.12.2016, 2 814 677 lekė.
Incomes from RentTė ardhura bruto nga qiraja, 7 200 euro. Pas pagesės sė tatimit nė burim pėr vitin 2016 prej 164 700 lekė, tė ardhurat neto janė 850 000 lekė.
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family CertificateNuk ka
Payments received for obligations from third partiesNuk ka
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1) Gjendja cash pakėsuar me - 5 850 GBP, gjendja nė dt. 31.12.2016, 0 GBP, pjesė e regjimit martesor, (50 % me 50 % me bashkėshorten).
2) Gjendja cash pakėsuar me - 15 000 euro, gjendja nė dt. 31.12.2016, 0 lekė, pjesė e regjimit martesor, (50 % me 50 % me bashkėshorten).
3) Gjendja e llogarisė rrjedhėse, 1 432 euro, tė ardhura kėto tė siguruara si pagesė pėr njė trajnim nga COE, nga tė ardhurat familjare dhe nga kreditimi prej 599 euro e qirasė, pjesė e regjimit martesor, (50 % me 50 % me bashkėshorten).
4) Gjendja e llogarisė bankare shtuar me + 23 592 lekė, gjendja nė dt. 31.12.2016, 104 804 lekė, tė ardhura tė siguruara nga paga dhe mėsimdhėnia, pjesė e regjimit martesor, (50 % me 50 % me bashkėshorten).
5) Bashkėshortja, znj. Alda Muskaj, gjendja e llogarisė rrjedhėse shtuar me + 19 251 lekė, gjendja nė dt. 31.12.2016, 20 316 lekė, tė ardhura tė siguruara pas mbylljes sė bonove tė thesarit nė Bankėn e Shqipėrisė, pjesė e regjimit martesor, (50 % me 50 % me bashkėshorten).
6) Kredi bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, shuma e shlyer 763 807 lekė. Detyrimi financiar mbetur pashlyer, 10 782 665 lekė.


DECLARED EXPENSES 2016
Expense Description
Nuk ka