Money and Power


GENERAL DATA


INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2016
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensations
1) Tė ardhura neto nga paga si gjyqtar i Gjykatės sė Lartė, 1 566 462 lekė.
2) Tė ardhura si honorare nga mėsimdhėnia, 35 000 lekė.
Incomes from BonusesTė ardhura nga pagesa kalimtare, 114 176 lekė.
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interestsTė ardhura dhe interesa nga obligacione thesari, 65 479 lekė, pjesė e regjimit martesor (50 % me 50 % me bashkėshorten).
Incomes from RentNuk ka
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family CertificateBashkėshortja, zonja Elvira Alibali, tė ardhura vjetore nga aktiviteti privat si notere, 5 903 291 lekė, nga tė cilat 2 979 827 lekė ėshtė fitimi neto.
Payments received for obligations from third partiesNuk ka
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1) Gjendja cash nė kartėn e debitit tė pagės, 873 943 lekė, pjesė e regjimit martesor (50 % me 50 % me bashkėshorten).
2) Gjendja cash 1 400 000 lekė, pjesė e regjimit martesor (50 % me 50 % me bashkėshorten).


DECLARED EXPENSES 2016
Expense Description

1) Shlyerje detyrimi nė vlerėn 10 000 euro, pagesa e njė kėsti sipas kontratės sė sipėrmarrjes, pjesė e regjimit martesor (50 % me 50 % me bashkėshorten).
2) Vajza, znj. Arsela Thanza, pronare e njė autoveture tip 'VW Golf', blerė me tė ardhurat e prindėrve, 420 000 lekė.