Money and Power


GENERAL DATA
INITIAL DECLARATION OF ASSETS

INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2017
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensationsTė ardhura neto me vlerė 1 348 328 Lekė nga paga si Kryetar i Bashkisė Kamėz.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interestsNuk ka
Incomes from RentNuk ka
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family CertificateNuk ka
Payments received for obligations from third parties
1) Shitje e automjetit tip Tuareg me vlerė 425 440 Lekė, blerė nė vitin 2010 i cili nė momentin e shitjes ka qėnė i ēregjistruar dhe ėshtė shitur pėr pjesė kėmbimi.
2) Shitje e automjetit tip Peugeot 308 nė emėr tė bashkėshortes, me vlerė 12 000 Euro sipas kontratės me datė 01.12.2017. Njė pjesė e tė ardhurave nga shitja ėshtė pėrdorur pėr likuidimin e njė pjese tė borxhit ndaj vėllait tė bashkėshortes.
3) Tė ardhura me vlerė 500 000 Lekė si dėmshpėrblim pėr sigurimin shėndetsor nga shoqėria Eurosig.
4) Tė ardhura me vlerė 26 400 Lekė nga shitja pėr pjesė kėmbimi e njė automjeti, i cili nė momentin e shitjes ka qėnė i ēregjistruar.
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1) Pakėsim me 222 379 Lekė nė llogarinė bankare pranė Credins Bank, nė emėr tė deklaruesit dhe personave tė familjes.
2) Marrė nė pėrdorim autoveturė tip Mercedes Benz me vit prodhimit 2011, marrė sipas aktit tė pėrdorimit me datė 27.12.2017.


DECLARED EXPENSES 2017
Expense Description

1) Ėshtė shlyer shuma prej 12 000 Euro pėr huanė e marrė vėllait tė bashkėshortes, me tė ardhurat nga shitja e autoveturės tip Peugeot. Gjendja e mbetur e detyrimit nė 31 Dhjetor 2017 ėshtė 16 000 Euro.
2) Ėshtė shlyer shuma prej 600 000 Lekė pėr huanė afatshkurtėr marrė vėllait nė vitin 2016. Gjendja e mbetur e detyrimit nė 31 Dhjetor 2017 ėshtė 300 000 Lekė.