Money and Power


GENERAL DATA


INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2017
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensations
1) Tė ardhura neto nga paga si deputete, (pėr periudhėn 14.12.2017 - 31.12.2017.), shuma 59 396 lekė.
2) Tė ardhura nga paga si anėtare e Kėshillit tė Administrimit tė UKE (pėr periudhėn 14.12.2017 - 31.12.2017.), shuma 6 167 lekė.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interestsNuk ka
Incomes from RentNuk ka
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family CertificateNuk ka
Payments received for obligations from third partiesNuk ka
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1) Gjendja e depozitės me afat nė BKT, kursime nga paga, 56 806.97 lekė, me bashkėshortin.
2) Gjendja e llogarisė rrjedhėse nė Raiffeisen Bank (pėr periudhėn 14.12.2017 - 31.12.2017.), tė ardhura nga paga si nėnkryetare e Kėshillit tė Qarkut, nga paga si anėtare e Kėshillit tė Administrimit tė UKE dhe shpėrblimi si pedagoge e jashtme, 49 484 lekė.
3) Gjendja e llogarisė rrjedhėse nė Intesa Sanpaolo Bank, (pėr periudhėn 01.12.2017 - 14.12.2017.), tė ardhura nga paga si anėtare e Kėshillit Bashkiak Elbasan, 16 081.81 lekė.
4) Gjendja e llogarisė rrjedhėse nė Intesa Sanpaolo Bank, (pėr periudhėn 14.12.2017 - 31.12.2017.), tė ardhura nga paga si anėtare e Kėshillit Bashkiak Elbasan, 681.81 lekė.
5) Gjendja e llogarisė rrjedhėse nė Credins Bank, (pėr periudhėn 14.12.2017 - 31.12.2017.), tė ardhura nga paga si deputete, 59 396 lekė, pjesė e regjimit martesor.
6) Gjendja e llogarisė rrjedhėse nė Raiffeisen Bank, nė emėr tė vajzės, tė ardhura nga paga si nėnkryetare e Kėshillit tė Qarkut, paga si anėtare e Kėshillit tė Administrimit tė UKE dhe shpėrblimi si pedagoge e jashtme, 109 008.64 lekė.
7) Gjendja e llogarisė rrjedhėse nė Raiffeisen Bank, nė emėr tė vajzės, tė ardhura nga paga si nėnkryetare e Kėshillit tė Qarkut, paga si anėtare e Kėshillit tė Administrimit tė UKE dhe shpėrblimi si pedagoge e jashtme, 109 008.64 lekė.
8) Gjendja e llogarisė rrjedhėse nė Raiffeisen Bank, nė emėr tė vajzės, tė ardhura nga paga si nėnkryetare e Kėshillit tė Qarkut, paga si anėtare e Kėshillit tė Administrimit tė UKE dhe shpėrblimi si pedagoge e jashtme, 109 008.64 lekė.
9) Gjendja cash, tė ardhura kėto tė pėrfituara nga shitja e automjetit sipas kontratės sė shitjes dt. 02.10.2017, pakėsim, 1 000 euro, gjendja totale 5 000 euro, pjesė e regjimit martesor.
10) Kredi bankare nė Raiffeisen Bank nė shumėn 1 500 000 lekė, e pėrbashkėt me bashkėshortin, me afat 36 muaj dhe interesi 6.9 %. Kredia ėshtė marrė pėr mobilimin e banesės dhe rregullimin e ambienteve tė jashtme. Detyrimi i shlyer pėr vitin 2017 ėshtė 548 404 lekė, detyrimi i mbetur pashlyer, 951 596 lekė.


DECLARED EXPENSES 2017
Expense Description
Shpenzime pėr shlyerjen e kredisė pėr vitin 2017, shuma 548 404 lekė.