Money and Power


GENERAL DATA


INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2017
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensationsTė ardhura tė vitit nga punėsimi nė Drejtorinė e Pėrgjithshme tė Doganave, 1 405 366 Lekė.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interestsNuk ka
Incomes from RentNuk ka
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family Certificate
1) Bashkėshorti, tė ardhura vjetore nga biznesi privat nė fushėn e shėrbimeve financiare dhe konsulenca tė ndryshme, 2 859 167 Lekė.
2) Bashkėshorti, tė ardhura tė vitit nga qiraja e pronave, 938 896 Lekė dhe 3 258 Euro.
Payments received for obligations from third partiesNuk ka
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1) Shtesė me 355 240 Lekė nė llogarinė pranė BKT, tė ardhura nga punėsimi nė Drejtorinė e Pėrgjithshme tė Doganave. Gjendja e llogarisė nė 31 Dhjetor 2017 ėshtė 1 344 943, 5 Lekė.
2) Shtesė me 3 767 CAD nė llogarinė rrjedhėse nė TD Tronoto tė pėrbashkėt me bashkėshortin. Llogaria gjatė vitit u shtua me 12 039 CAD nga gjendja cash dhe u pakėsua me 8 270 CAD nga tė cilat 5 000 CAD pėr udhėtime dhe pjesa tjetėr pėr shpenzime tė ndryshme pėr anėtarėsime profesionale. Gjendja e llogarisė nė 31 Dhjetor 2016 ishte 14 480 CAD dhe nė 31 Dhjetor 2017 u bė 18 247,24 CAD.
3) Shtesė me 37 CAD nė portofolin e investimeve TFSA (Tax Free Saving Accont) pranė TD Bank Toronto. Vlera e tregut nė 31 Dhjetor 2016 ishte 39 668 CAD dhe nė 31 Dhjetor 2017 u bė 39 705 CAD. Shtesa nuk ėshtė tėrhqur nga llogaria e investimeve pasi humbasin pėrfitimet pėr pėrjashtimin e taksave.
4) Shtesė me 137 CAD nga rritja e vlerės sė tregut nė planin e kursimit pėr shkollimin e fėmijėve CST Canda. Gjendja nė 31 Dhjetor 2016 ishte 5 900,36 USD dhe nė 31 Dhjetor 2017 u bė 6 038 CAD, e pėrbashkėt me bashkėshortin.
5) Shtesė me 65 CAD nė planin e investimeve RESP TD Bank pėr shkollėn e fėmijės sė mitur, e pėrbashkėt me bashkėshortin. Vlera e tregut nė 31 Dhjetor 2016 ishte 9 313,86 CAD (dollar kanadez) dhe nė 31 Dhjetor 2017 u bė 9 378,51 CAD. Kėto shuma nuk tėrhiqen derisa fėmija tė fillojė shkollėn e lartė.
6) Shtesė me 4 CAD nė planin e investimeve RESP TD Bank pėr shkollėn e fėmijės. Vlera e tregut nė 31 Dhjetor 2016 ishte 14 564,82 CAD dhe nė 31 Dhjetor 2017 u bė 14 568,35 CAD, e pėrbashkėt me bashkėshortin.
7) Pakėsim me 11 636 CAD tė gjendjes cash tė pėrbashkėt me bashkėshortin, si pasojė e transferimit tė kėsaj shume nė llogarinė pranė TD Bank Toronto. Gjendja cash nė 31 Dhjetor 2017 ėshtė 0 CAD (dollar kanadez).
8) Shtesė me 10 500 Euro e gjendjes cash tė pėrbashkėt me bashkėshortin. Gjendja u shtua nga tėrheqja dhe konvertimi i gjendjes sė llogarisė bankare tė bashkėshortit pranė BKT nė shumėn e 20 200 Euro (2 694 000 Lekė) dhe u reduktua me 9 700 Euro pėr shpenzime tė ndryshme. Gjendja nė 31 Dhjetor 2016 ishte 7 500 Euro dhe nė 31 Dhjetor 2017 u bė 18 000 Euro.
9) Pakėsim me 1 536 500 Lekė i gjendjes cash tė pėrbashkėt me bashkėshortin, pėr pėrballimin e shpenzimeve tė ndryshme. Gjendja cash nė 31 Dhjetor 2016 ishte 1 962 000 Lekė dhe nė 31 Dhjetor 2017 u bė 425 000 Lekė.
10) Kartė krediti e pėrbashkėt me bashkėshortin me limit 17 000 CAD, pranė TD Bank Toronto, e papėrdorur gjatė vitit 2017.
11) Kartė krediti e subjektit me limit 1 000 Euro pranė TD Bank Toronto, e papėrdorur gjatė vitit 2017.
12) Kartė krediti e subjektit me limit 100 000 Lekė pranė BKT, pėr tė cilėn gjendja e detyrimit tė mbetur nė 31 Dhjetor 2017 ėshtė 7 789,54 Lekė.
13) Bashkėshorti, shtesė me 15 639 Euro nė llogarinė rrjedhėse pranė BKT, gjendja e tė cilės nė 31 Dhjetor 2017 ėshtė 55 769,9 Euro. Burimi i shtesės janė qiradhėnia me vlerė 3 257 Euro, aktiviteti privat pėr vlerėn prej 10 000 Euro dhe tė ardhura nga kosulenca pėr vlerėn prej 2 400 Euro.
14) Bashkėshorti, pakėsim me 18 CAD nė llogarinė rrjedhėse pranė BKT nga komisionet. Gjendja e llogarisė nė 31 Dhjetor 2017 ėshtė 50 CAD.
15) Bashkėshorti, shtesė me 608,052 Lekė nė llogarinė rrjedhėse pranė BKT, gjendja e tė cilės nė 31 Dhjetor 2017 ėshtė 2 473 541,01 Lekė. Burimi i ndryshimeve janė shtesat nga qiradhėnia, transferime dhe aktiviteti privat me vlerė 3 498 896 Lekė dhe pakėsimi me 2 694 000 Lekė tė konvertuar nė 30 000 CAD dhe mė pas nė 20 200 Euro pėr tiu shtuar gjendjes cash.
16) Bashkėshorti, shtesė me 8 525 CAD (dollar kanadez) nė portofolin e invetimeve TFSA pranė TD Bank Toronto. Vlera e tregut nė 31 Dhjetor 2016 ishte 42 806,78 CAD (dollar kanadez) dhe nė 31 Dhjetor 2017 u bė 51 332,14 CAD (dollar kanadez). Vlera e shtuar nuk ėshtė tėrhequr pėr tė mos humbur pėrfitimet nga pėrjashtimet e taksave.
17) Bashkėshorti, shtesė me 19 USD nė portofolin e investimeve Direct Trading TD Bank Toronto. Vlera e tregut nė 31 Dhjetor 2016 ishte 1 749,86 USD dhe nė 31 Dhjetor 2017 u bė 1 768,84 USD.
18) Bashkėshorti, shtesė me 2 851 CAD nė portofolin e investimeve Direct trading TD Bank. Vlera e tregut nė 31 Dhjetor 2016 ishte 46 899 CAD dhe nė 31 Dhjetor 2017 u bė 49 749,64 CAD (dollar kanadez).


DECLARED EXPENSES 2017
Expense Description
Nuk ka