Money and Power


GENERAL DATA
INITIAL DECLARATION OF ASSETS

INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2016
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensations
1) Tė ardhura nga paga si gjyqtar nė Gjykatėn e Apelit Tiranė (8 nėntor - 31 dhjetor 2016.), 180 482 lekė.
2) Tė ardhura si gjyqtar dhe kryetar nė Gjykatėn e Rrethit Gjyqėsor Tiranė (janar 2016 - nėntor 2016.), 1 077 789 lekė.
3) Tė ardhura si kompensim pėr telefonin celular, 79 251 lekė.
4) Tė ardhura nga pagesa si ekspert, pedagog i jashtėm, udhėheqės stazhi dhe si moderator nė trajnime pėr vitin 2016 nė Shkollėn e Magjistraturės, 141 453 lekė.
5) Tė ardhura nga pagesa si pedagog i jashtėm pranė shkollės sė lartė "Hėna e Plotė Beder" (janar - dhjetor 2016.), 61 500 lekė.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of Boards
1) Tė ardhura nga pagesa si anėtar nė Bordin Drejtues nė Zyrėn e Administrimit tė Buxhetit Gjyqėsor (janar - dhjetor 2016.), 42 782 lekė.
2) Tė ardhura nga ZABGJ pėr rimbursimin e shpenzimeve tė bėra nė njė vizitė pune jashtė vendit nė janar 2016, shuma 301 393 lekė.
Incomes from bank interestsNuk ka
Incomes from RentNuk ka
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family CertificateBashkėshortja, Znj. Matilda Islamaj, tė ardhura nga paga si mjeke okuliste pranė Qendrės Spitalore Universitare 'Nėnė Tereza", (janar - dhjetor 2016.), 718 175 lekė.
Payments received for obligations from third partiesNuk ka
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1) Kontratė sipėrmarrjeje pėr njė apartament banimi me sip. 144.5 m2 nga tė cilat 122.7 m2 janė tė shfrytėzueshme, blerė me kredinė e marrė mė 24.03.2016, vlera 10 548 500 lekė, pjesa takuese 50 % (pjesė e regjimit martesor, 50 % me 50 % me bashkėshorten). Ap. ėshtė i pabanueshėm, deklaruesi banon nė shtėpinė marrė me qira nga prindėrit nė vlerėn 15 000 lekė pėr muaj.
2) Gjendja cash, kursime tė deklaruesit nga paga si gjyqtar dhe nga honoraret e mėsimdhėnies pranė Shkollės sė Magjistraturės, 100 000 lekė.
3) Gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, kursime nga paga e pashpenzuar nė llogarinė rrjedhėse dhe mėsimdhėniet nė vitet e mėparshme, 3 803 euro.
4) Gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, kursime nga paga e pashpenzuar nė llogarinė rrjedhėse dhe mėsimdhėniet nė vitet e mėparshme, 2 972 lekė.
5) Gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, kursime nga vitet e mėparshme dhe mėsimdhėnia nė Universitetin Beder, 226 393 lekė.
6) Gjendja e llogarisė sė kursimit nė vitin 2005 nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 5.52 GBP.
7) Bashkėshortja, Znj. Matilda Islamaj, gjendja cash, kursime nga paga e bashkėshortes si mjeke okuliste pranė Qendrės Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Tiranė, 50 000 lekė.
8) Bashkėshortja, Znj. Matilda Islamaj, gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit ė dytė, 13 046 lekė.
9) Bashkėshortja, Znj. Matilda Islamaj, gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, kursime nga paga, 21 835 lekė.
10) Kredi bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė marrė mė 24.03.2016 e cila mbulohet nga paga e bashkėshortes sė deklaruesit. Detyrimi i shlyer, 524 184 lekė, detyrimi i mbetur pashlyer, 10 209 699 lekė.
11) Kontratė overdrafti pėr kartė krediti nė njė bankė tė nivelit tė dytė marrė mė 14.11.2016, detyrimi i mbetur pashlyer 200 000 lekė.
12) Kontratė overdrafti pėr kartė krediti nė njė bankė tė nivelit tė dytė marrė mė 31.08.2016, detyrimi i mbetur pashlyer 250 000 lekė.
13) Bashkėshortja, Znj. Matilda Islamaj, kontratė overdrafti pėr kartė krediti nė njė bankė tė nivelit tė dytė marrė mė 03.11.2016, detyrimi i mbetur pashlyer 100 000 lekė.


DECLARED EXPENSES 2016
Expense Description
Shpenzime qiraje pėr apartamentin 100 m2 ku banon, 15 000 lekė pėr muaj.